علامت تجاری یا اصطلاحاَ برند عبارت است از هرگونه علامتی اعم از نقش، تصویر ، رقم ، حرف ، عبارت ، مهر و … که برای امتیاز و تشخیص لوازم صنعتی و تجاری تعیین و انتخاب می شود . در واقع، علامت تجاری معرف و مشخص کننده محصولی است که تحت آن علامت عرضه می گردد .

به دلیل تنوع و تعدد برندها در بازار داخلی ایران و همچنین خارج از ایران، از اقدامات لازم قبل از ثبت علائم و برندهای تجاری، ” استعلام برند" است. جهت استعلام برند یا همان استعلام علامت تجاری مهمترین گام ثبت برند ( ثبت علامت تجاری ) است.

استعلام برند قبل از ثبت

یکی از کارهای ضروری قبل از انتخاب نام یا استعلام برند قبل از ثبت، اسامی را انتخاب کنیم که سابقه ثبتی نداشته باشد. با این کار با اطمینان بیشتری می توان به تایید نهایی برند خود داشته باشید.

بررسی اسامی گوناگون و استعلام برند قبل از ثبت روشی است که متقاضیان و شرکت های بزرگ برای انتخاب برند محصولات و یا خدمات خود استفاده می کنند تا در زمان ارائه و معرفی محصول یا خدمات خود با مشکل مواجه نشوند یکی از روش های استعلام برند قبل از ثبت، روزنامه رسمی می باشد.

- برای این کار باید از سایت روزنامه رسمی کشور اقدام کنیم. آدرس اینترنتی روزنامه رسمی www.rrk.ir می باشد. در این روش، پس از اینکه وارد سامانه فوق شدید با مراجعه به قسمت آگهی های قانونی ، با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد نموده و از میان روزنامه های جستجو شده به استعلام برند مورد نظر بپردازید.

- همچنین برای استعلام برند قبل از ثبت می توان از اطلاعاتی که در سامانه اداره مالکیت صنعتی، بایگانی شده استفاده کرد. در این سامانه می توان از طریق دکمه جستجو وارد صفحه جستجو شد و نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین نمود و بر روی گزینه جستجو کلیک نمود. در صورت وجود هرگونه سابقه ثبت ، نتایج به شما اعلام خواهد شد.

گروه ثبتی آراکس در کرج ، مفتخر به ارائه خدمات جامع حقوقی و ثبتی شامل :

ثبت تخصصی انواع شرکت ها ،ثبت برند(علامت تجاری)،ثبت تغییرات و انحلال شرکتها، ثبت طرح صنعتی،ثبت اختراع،اخذ کارت بازرگانی و تدوین و تنظیم حقوقی انواع صورتجلسات شرکتهای با مسئولیت محدود،سهامی خاص و موسسات می باشد.

آراکس در استان البرز، مشاور،پشتیبان وحامی کارآفرینان وکارفرمایان ایران می باشد. این گروه با هدف پاسخگویی به سایر نیازهای اداری کارفرمایان و صاحبان مشاغل حقیقی و حقوقی، ارائه خدمات اداری نظیر : تدوین طرح توجیهی،اخذ جواز تأسیس صنایع،اخذ پروانه بهره برداری،رتبه بندی (گرید )شرکت های پیمانکاری،اخذ نشان حلال،استانداردو ایران کد و امور تشکیل پرونده مالیاتی و کد اقتصادی و انتخاب نام شرکتها و برند را به طیف خدمات مجموعه افزوده است.

وقت شما ارزشمند است، امور ثبتی و خدمات مالی و اداری را به متخصصین آراکس در استان البرز بسپارید و زمانتان را برای بررسی سایر ابعاد جهت ایفای نقش موفق در توسعه و رونق به کار گیرید و جهت استعلام برند ( علامت تجاری ) با آراکس تماس بگیرید.

مجموعه آراکس مجری تخصصی ثبت برند در کرج

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.