کلان شهر کرج مرکز استان البرز بوده و چهارمین شهر پر جمعیت ایران با جمعیتی نزدیک به 2 میلیون نفر می باشد. شهر کرج بواسطه قرار گرفتن در نزدیکی استان تهران و شاهراه استانهای مازندران، قزوین، تهران و گیلان از اهمیت اقتصادی بسیار بالایی برخوردار می باشد. استان البرز با داشتن شهرکهای صنعتی پر رونق مانند شهرک صنعتی اشتهارد که یکی از بزرگترین شهرکهای صنعتی خاورمیانه می باشد، بعنوان یکی از قطبهای صنعتی ایران می باشد. بنابراین یکی از ملزومات اساسی در شهر کرج ایجاد بستری مطمئن برای فعالان اقتصادی می باشد و اولین قدم برای رسین به این هدف ثبت شرکت در کرج می باشد. ثبت شرکت آراکس برترین و معتبرترین مجری ثبت شرکت در کرچ میتواند مشاور شما در این زمینه باشد.

ثبت شرکت در کرج

عموما افراد حقیقی بسیاری در شهر کرج می باشند که برای گسترش فعالیت خود ترجیح می دهند برای ثبت شرکت در کرج و تبدیل شدن به شرکت حقوقی اقدام نمایند. اما اولین قدم برای ثبت شرکت در کرج چیست ؟ از دیدگاه موسسه آراکس اولین و مهمترین قدم انتخاب مشاور کاردان در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند در کرج می باشد. و چرا آراکس را برای این منظور باید انتخاب نمود ؟ ثبت شرکت آراکس یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات ثبتی در کرج است. کارشناسان تخصصی این موسسه یکی از ارکان مهم ما برای تبدیل شدن به بهترین ثبت شرکت در کرج می باشند. عمده تفاوت ما با الباقی موسسات داشتن نظم در کنار تخصص کافی ست. برای فعالان عرصه اقتصاد در کرج لزوم ثبت شرکت توسط متخصصین ذیربط بسیار حائذ اهمیت است.

ثبت انواع شرکت در کرج

برای ثبت شرکت شناخت انواع شرکت بسیار مهم است. اما قبل از شناخت انواع شرکت در کرج اصلی ترین کار بررسی زمینه فعالیت است. زمینه فعالیت یا موضوع فعالیت چیست ؟ شاید تا به حال اسم شرکت های پیمانکاری یا بازرگانی و خدماتی به گوش شما خورده باشد. وقتی که به یک شرکت گفته می شود شرکت بازرگانی، در اصل موضوع فعالیت آن شرکت، بازرگانی می شود و زمینه کاری آن صادرات و واردات کلیه کالاها می باشد. که دارای شرایط خاصی می باشد. مانند کارت بازرگانی و .... اما وقتی شرکت پیمانکاری گفته می شود، در اصل موضوع فعالیت شرکت پیمانکاری می شود و زمینه کاری آن پیمانکاری ساختمان و یا تاسیسات ساختمان و ساخت و ساز پل، سد و یا راهها و اتوبانها می گردد. این نوع شرکتها هم دارای شرایط خاصی می باشند. مانند اخذ رتبه (گرید) بنابراین هر یک از شرکتها یا موسسات بسته به موضوع فعالیت شان در عموم جامعه مورد خطاب قرار می گیرند. برای اینکه مثال بیشتر بزنیم میتوانیم موسسات غیر تجاری فرهنگی و یا آموزشی و یا خدماتی را به همین طریق ذکر نمود. 

لزوم ثبت شرکت در کرج :

1- قانون از حقوق کلیه طرفین شرکت حمایت می‌کند.

2- پس از ثبت شرکت، با گذشت زمان از شروع فعالیت شرکت به اعتبار آن افزوده خواهد شد.

3- شرکت می‌تواند در مزایده و مناقصاتی که سالانه برگزار می‌شود، شرکت کرده و از مزایای این نوع معاملات استفاده کند.

4- زمانی که شرکت خود را ثبت می‌کنید، یک فعالیت رسمی ‌و قانونی انجام می‌دهید که اعتبار شما را افزایش خواهد داد.

5- با ثبت شرکت می‌توانید به راحتی نمایندگی شرکت های مهم را داشته و به عنوان زیر مجموعه یک برند معتبر فعالیت کنید.

6- همه اعضای هیات مدیره و شرکا در برابر همه کارهای شرکت مسئولیت داشته و باید پاسخگو باشند و همه مسئولیت‌ها به عهده یک نفر نیست.

7- در بسیاری از موارد مجوز، اعتبارات دولتی، انواع وام بانکی و … تنها مخصوص به شرکت ها است و اشخاص حقیقی نمی‌توانند از چنین امتیازاتی برخوردار شوند. 8- تمام مشخصات یک شرکت اعم از اسامی، اعضای هیات مدیره، آدرس شرکت، تاریخ ثبت شرکت و… در روزنامه رسمی‌کشور ثبت شده و قابل استعلام است. همین امر موجب جلب اعتماد مشتری شده و اعتبار شرکت را افزایش خواهد داد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت عبارتند از :

ـ کپی شناسنامه و کارت ملی ویک قطعه عکس از کلیه اعضای هئیت مدیره

ـ مجوز رسمی در صورت نیاز برای ثبت موضوع شرکت

ـ دریافت نامه عدم سوء پیشینه از مرکز اصلی پلیس +10

ـ اعلام نمودن 5 نام شرکت به ترتیب اولویت

ـ مشخص کردن آدرس دفتر مرکزی ـ اعلام سرمایه شرکت

ـ مشخص کردن سمت و سهم الشرکه اعضای هئیت مدیره

ـ تعیین حق امضا برای هر یک از اعضا

شرایط ثبت شرکت :

کلیه ی اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند. اشخاص خارجی می توانند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت 100% در ایران شرکت ثبت نمایند. چند شرکت با هم می توانند بدون وجود اشخاص حقیقی شرکت مستقلی ثبت نمایند

نکته :

دارا بودن سوء پیشینه اشخاص مانعی جهت ثبت شرکت نیست فقط نمی توانند جزء هیئت مدیره،مدیر عامل و یا بازرسین شرکت باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.