برند چیست؟

به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،حرف،شکل،عدد،نقش،تصویر و.....که میان محصولات و خدمات تولیدکننده ای با تولیدکننده دیگر وجه تمایزی ایجاد می کند برند گفته می شود.

یکی از مشکلات اصلی فعالان اقتصادی در کرج مدت زمان طولانی ثبت برند می باشد. برای خیلی ها این مدت زمان باعث بوجود آمدن اختلال در برنامه ریزی آنها و بلاتکلیفی در رویه ی تبلیغات آنها می باشد. برند یا علامت تجاری برای تبلیغات و ایجاد ست اداری، بسته بندی و خیلی چیزهای دیگر حائذ اهمیت است. بنابراین ثبت برند فوری و سریع خیلی مهم است. انتخاب نام مناسب برای برند : نام برند ما باید دارای یکسری ویژگیها باشد که در ذیل توضیح داده می شود :

 1. نام برند باید دارای ریشه ی فارسی باشد و اگر ریشه ی غیر فارسی داشته باشد باید کارت بازرگانی ارائه شود.
 2. نام برند باید به گونه ای انتخاب شود که با فعالیت ما متناسب باشد و نوع فعالیت ما را نشان دهد.
 3. نام برند باید از لحاظ ظاهری متناسب با فعالیت ما باشد.

موسسه حقوقی آراکس آماده ارائه خدمات ثبتی به متقاضیان ثبت برند فوری و سریع در کرج می باشد،هم اکنون با موسسه حقوقی آراکس تماس بگیرید و کلیه امور خود را به ما بسپارید.

ثبت برند فوری و سریع در کرج

برای ثبت برند باید در ابتدا برند منتخب شما بررسی گردد که مبادا قبلا ثبت گردیده باشد و یا تشابه داشته باشد. و بعبارتی استعلام ثبت برند انجام گیرد. استعلام دقیق و فوری برند : استعلام برند یکی از کترهای تخصصی می باشد که نیازمند تخصص، دقت و تجربه می باشد.گروه ثبتی آراکس مفتخر است استعلام برند شما را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. پس از استعلام ثبت برند در کرج باید لوگو یا نشان تجاری و علامت تجاری ما طراحی گردد. طراحی لوگو و نشان تجاری بسیار مهم است. زیرا باید با برند و فعالیت ما مطابقت داشته باشد. در مرحله بعد باید برای ثبت اظهارنه برند اقدام نمود.

ثبت اظهارنامه برند در کرج

ثبت اظهارنامه برند تجاری باید در پایگاه اداره مالکیت معنوی انجام گیرد. برای ثبت اظهارنامه برند باید در ابتدا اطلاعات مربوط به مالک اظهارنامه برند و بعد اطلاعاتی از قبیل کالا یا خدمات و .... را مشخص نمود. در مرحله بعد کارشناسان اداره مالکیت بررسی اظهارنامه را انجام خواهند داد.

مدت زمان ثبت برند در کرج

پس از ثبت اظهارنامه برند چندین کارشناس اداره مالکیت پرونده از قبیل کارشناس مدارک و طبق بندی، کارشناس اظهارنامه و کارشناس مسئول برند را بررسی می نمایند. نحوه بررسی آنها به گونه ای می باشد که از لحاظ ظاهری و معنایی با برند دیگری تشابه نداشته باشد. پس از بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان در کارتابل ریاست اداره مالکیت معنوی قرار می گیرد و مورد امضا واقع می شود. پس از تاییدیه رییس اداره مالکیت، باید تشکیل پرونده انجام شود و مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت برده شود. سپس ثبت روزنامه 1 ماهه زده شود و پس از گذشت یک ماه روزنامه ده ساله ثبت نام گردد.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. ثبت برند،تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 2. ثبت برند،شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 3. ثبت برند،ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 4. با ثبت برند،اجازه استفاده از  آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 5. ثبت برند،جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
 6. ثبت برند،ممکن است دارائی ازرشمند کسب و کار باشند
 7. ثبت برند،شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
 8. ثبت برند،ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کرج

الف- شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)
 4. رونوشت مجوز فعالیتاز قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.)

ب- شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.
 5. کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)

نکته:در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

مراحل ثبت برند در کرج

به منظور ثبت برند و علامت تجاری نخست بایستی اظهارنامه ثبت برند در کرج را در پایگاه اینترنتی قسمت ثبت علامت های تجاری کامل نمایید.به منظور این امر به نشانی اینترنتی http://ip.ssaa.ir  مراجعه نمایید و مراحلی را که در ذیل عنوان شده اند را سپری کنید.

 1. نوع اظهارنامه راانتخاب نمایید.
 2. مشخصات مالک را ذکر نمایید.
 3. مدارک نامبرده شده را بارگذاری نمایید و اطلاعات را مجدد بررسی منید و اطلاعات را تایید نمایید.
 4. از طریق اینترنت هزینه های ثبتی را پرداخت نمایید.
 5. شماره اظهارنامه و رمز را از طریق تلفن همراه دریافت کنید.

بعد از آن که اطلاعات فوق الذکر به پایان رسید کد اقتصادی به شخص درخواست کننده ارائه می شود بعد از آن نوبت به این می رسد که رونوشت تایید امضا شود در این صورت شخص درخواست کننده بایستی آن را همراه با دیگر مدارک به آدرس مرکز ارسال کند.

در این مرحله درخواست در نوبت رسیدگی قرار خواهد گرفت و کارشناس مربوطه نظر خود را در رابطه با ثبت برند در کرج اعلام می نماید. در صورت موافقت، مراحل ثبت و واریز مبلغ نهایی به درخواست کننده ابلاغ داده می شود و سپس از طریق سامانه در روزنامه رسمی قوه قضاییه ابلاغ می گردد و پس از طی یک ماه وارد پرونده سامانه اداره مالکیت صنعتی می گردد.

شایان ذکر است، فرآیند پیگیری علاوه بر سامانه، از طریق ایمیل و پیامک انجام می شود. بنابراین بایستی آدرس ایمیل و شماره همراه معتبر باشد و به رابط پیگیری باشد اختصاص داشته باشد تا درخواست کننده در پیگیری اداری با مشکل ویا نقصی روبرو نگردد.

در انتها خاطر نشان می شویم که چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای مواجه شدید می توانید با موسسه حقوقی آراکس تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.