فعالان اقتصادی که می خواهند اعتبار کار خود را بالا ببرند و یا شراکت خود را بصورت قانونی انجام دهند،باید اقدام به ثبت شرکت در کرج نمایند. اما یکی از قالب های ثبتی که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شهر کرج یکی از شهرهای پر رونق با زمینه فعالیت اقتصادی بسیار زیاد است. گروه ثبت شرکت آراکس در شهر کرج از سال اول تاسيس، خدمات ثبت شرکت و برند را در شهرهای مختلف آغاز و تا امروز نيز منشاء خدمات مثبت و متنوع در اين زمينه بوده است. بسياري از مجموعه هاي طرف قرارداد با وجود دشواري ها و فراز و نشيب هايشان در بخش ثبتی و اداری خود ، بارها اين شرکت را تنها گزينه جهت حل مشکالات خود ارزيابي نموده اند.

نحوه ارائه خدمات پشتيباني به صورت حضوري، اعزام کارشناس، تلفني، نيروي مستقر در محل کارفرما و در مورد پروژه هاي بزرگ اعزام تيم در محل مي باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 1. اصل و نسخه مدارک شناسایی کلیه سهامداران و شرکا از جمله کارت ملی و شناسنامه ( الزامی است در صورت ارائه کپی مدارک حتما در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشد. )
 2. تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران(لازم به ذکر است اوراق تقاضانامه و شرکتنامه به دلیل بهادار بودن صرفاَ می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردند.)
 3. شرکت نامه 2 برگ تکمیل شود و کلیه سهامداران ذیل آن را امضا کنند.
 4. اساسنامه 2 جلد و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران.
 5. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 6. اخذ و ارائه ی مجوز در صورت نیاز.
 7. تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن.
 8. معرفی نامه نمایندگان،در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن.
 9. گواهی عدم سوءپیشینه برای کلیه اعضا.
 10. ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها.

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع شرکتها را می توان شرکت با مسئولیت محدود در کرج نام برد. شرکت های با مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر با هدف فعالیت های تجاری بطور مثال فعالیت‌های بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و… ایجاد می گردند. 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز و دیگر شهرها دارای شرایطی می باشد. ابتدا اینکه حداقل اعضا باید 2 نفر باشند و میزان سرمایه ثبتی شرکت با مسئولیت محدود حداقل یکصد هزار تومان باید باشد.

سرمایه ثبتی شرکت با مسئولیت محدود در کرج

از یک میلیون ریال مبلغ سرمایه شرکت که حداقل است، نیازی نیست تمام یا قسمتی از این مبلغ را در بانک واریز نمایید. مبلغ سرمایه شرکت براساس موضوع فعالیت آن تعیین می‌گردد و در مسائلی همچون دریافت تسهیلات بانکی یا انعقاد قراردادها یا دریافت نمایندگی‌ها و… می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. خصوصا در شهری مانند کرج که به تازگی مرکز استان البرز گردیده است، از زمانیکه فعالیتهای ارگانهای دولتی زیر نظر استان البرز انجام میگیرد، شکل جدیدی به خود گرفته است. با این وجود برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچگونه منع قانونی برای تعیین مقدار سرمایه شرکت وجو ندارد و می شود سرمایه را همان حداقل در نظر گرفت.

شرایط اعضا هیئت مدیره و شرکا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چگونه است؟

شرکت با مسئولیت محدود حداقل با دو نفر شریک بالای ۱۸ سال به ثبت میرسد. افراد کمتر از  ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک انتخاب گردند.

حداقل تعداد مدیران میتواند یک نفر باشد( که بطور تخصصی بصورت تک مدیریتی ثبت میگردد) و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌مدیره تعریف نگردیده است. (بهتر است تعداد اعضا فرد باشد) طبق مصوبات قانونگذار اعضاء هیئت‌مدیره نباید کارمند دولت باشند.

هیچ یک از اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سابقه کیفری (سوء پیشینه) باشند. اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت خاصی انتخاب می‌شود. انتخاب بازرس یا بازرسین بصورت اختیاری ست نه اجباری.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 1. مدارک فوق الذکر را تهیه نمایید.
 2. به سامانه اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید و اطلاعات را در سامانه به صورت کامل وارد نمایید.
 3. ابتدا 5 نام را برای شرکت انتخاب نمایید.
 4. سپس ابتدا کارشناسان یکی از نام های انتخابی را بر اساس اولویت انتخاب نموده البته نامی انتخاب می شود که سابقه ثبت نداشته باشد . در صورتی که اطلاعات وارد شده دارای نواقص باشد برای متقاضی ابلاغیه رفع نقص صادر می شود و در صورت عدم نقص اطلاعیه تایید ارسال می شود.
 5. بعد از انکه اطلاعات در سامانه بارگذاری شود الزامی است که صورتجلسه شرکت را به همراه مدارک آن از طریق باجه های پستی به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید.
 6. با تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ی ثبت شرکت ها اگر صورتجلسه ی شما دارای نقص باشد، برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می شود و باید رفع نقص نمایید و در حالتی دیگر حتی ممکن است صورتجلسه ی شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می گردد تا نسبت به صدور صورتجلسه ی جدید اقدام نمایید. 
 7. بعد از پذیرش مدارک، مسئول اداره ،دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را صادر می کند و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود. مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها می نماید . کارت شناسایی متقاضیان را اخذ می کند وآن را با مشخصات مندرج در شرکتنامه  تطبیق می دهد. احراز هویت متقاضیان ،اخذ امضا از متقاضیان در ذیل ثبت در دفتر، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است ، نوشتن شماره ی ثبت در اظهارنامه و شرکتنامه ی شرکت از سایر اقدامات مسئول دفتر می باشد.
 8. سپس مسئول دفتر، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضاگواهی می نماید. بعد از ثبت شرکت، متصدی ثبت باید نسخه ثانی تقاضانامه را با قید تاریخ و نمره ثبت،امضاء و به مهر اداره ممهور نموده و به متقاضی بدهد،این سند،سند ثبت شرکت محسوب خواهد شد.
 9. درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران.با توجه به ماده 6 نظامنامه ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده ی 197 قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت،باید خلاصه ی شرکت نامه و منضمات آن توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به هزینه خود شرکت چاپ و منتشر گردد.

در انتها خاطر نشان می شویم که موسسه حقوقی آراکس آماده ارائه خدمات ثبتی به متقاضیان محترم می باشد لذا در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه در ارتباط باشید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.