راهنمای انتخاب نام برای شرکت یکی از ارکان مهم برای ثبت و تآسیس شرکت ما می باشد . چرا که با دار بودن نامی زیبا در راستای ثبت شرکت به نقاط بالفعل وبالقوه در تمامی فعالیت های بازریابی دسترسی پیدا کرده و با انتخاب نام شرکت درست یک گام بزرگ در حوضه کسب و کار خود بر می دارید .

شرایط انتخاب اسم

هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند. اسم باید انتقال دهنده تجربه، ارزش، وجه تمایز محصولات و خدمات باشد. برخی از کارشناسان معتقدند که اسامی انتزاعی بهترین اسامی هستند، برخی دیگر اعتقاد دارند که اسامی خبری که به مشتریان می گویند که کسب و کار شما دقیقاً چیست بهترین اسامی هستند حال آنکه برخی دیگر به این باورند که اسامی ابداعی بیشتر در اذهان می مانند در حالی که برخی معتقدند که این اسامی سریعتر به فراموشی سپرده می شوند.

اما واقعیت این است که تمامی اسامی می توانند کار آمد باشند چنانچه که با یک استراترژی بازاریابی مناسب پشتیبانی شوند. انتخاب یک نام تجاری خوب یک فرایند پیچیده است . انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است. بسیاری از افراد قبل از ثبت شرکت خود برای رسیدن به نام شرکت مطلوب، انرژی و زمان زیادی صرف می کنند اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می کنند و به همین دلیل هم معمولا بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می گیرند.

در راهنمای انتخاب نام برای شرکت باید به نکاتی که در ذیل شرح داده شده توجه کنید :

 1. برای انتخاب نام خود از کلمات لاتین استفاده نکنید.
 2. هیچ گونه مقایرت یا منافاتی با رفتارهای اسلامی نداشته باشد.
 3. در راهنمای انتخاب نام شرکت باید از اسامی خاص استفاده شود نه عام.
 4. خودداری کردن از عنوانهایی مانند شاهد _ ایثارگر _ و غیره زیرا که این اسامی جزو نامهای انحصاری سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد.
 5. خوداری از عنوان های جغرافیایی و یا اسامی خانوادگی.

متقاضیان محترم در امور ثبتی شرکت باید به این نکته توجه داشته یاشند که حتما از اسامی خاص برای نام شرکت خود استفاده کنند چرا که از ملزومات قانون تجارت در ثبت شرکت می باشد . ودر رابطه با اسامی خاص متقاضیان باید به این نکته خوب توجه داشته باشند که که اسمی برای شرکت خود انتخاب کنند که باعث رد شدن از سمت اداره ثبت شرکتها نشود . برای اطلاع داشتن و راهنمایی متقاضیان در رابطه با راهنمای انتخاب نام شرکت میتوان تعریفی از نام شرکت به صورت جامع داشت . در تعریف از نام باری شرکت می توان گفت که اسم در واقع کلمه ای است که رابطه مستقیم با نهاد جمله دارد و برای توجیه و دلالت آ ن برای شخص یا حیوان و یا اشیاء یا توجه به مفهومی اشاره می شود . اسامی منقسم می شوند به اسامی عام ؛ اسامی خاص . که در تعریف اسم عام می شود اذعان داشت که این نوع از اسم بر تمامی افراد و مفاهیم و اشیاء را در بر می گیرد.

به طور مثال : خورشید ؛ مرد ؛ کتاب ولی اسم خاص اسمی می باشد که منحصرا به یک فرد یا شیئ اشاره داره و خیلی از موارد را در بر نمی گیرد .

در تقسیم بندی اسامی خاص باید عنوان کرد: نامهایی چون حسین،مهتاب؛حمید،که مربوط به نام انسان می شود در راهنمای انتخاب نام شرکت کاربردی ندارد و موجب عدم تأیید نام شما می شود . یا اسامی که مربوط به اماکن مختلف جغرافیایی می شود مانند؛ گرگان، سبلان ، البرز یا نامهایی مانند : ایران،ملت ، شهید،آزاده ،فامیلی،تکنولوژی،کلینیک،دکوراسیون.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.