026-32545432


021-26655997


 

 

شعبه کرج

شعبه تهران

 

 

تنظیم طرح توجیهی در کرج

تنظیم طرح توجیهی در کرج

در اولین قدم به توضیح طرح توجیهی می پردازیم:
بسیاری از اشخاصی که میخواهند به عرصه تولید وارد شوند، آشنایی چندانی در زمینه تولید زیر نظر اداره صنایع استان البرز ندارند. استان البرز دارای شهرکهای صنعتی فعالی می باشد، مانند شهرک صنعتی اشتهارد، شهرک صنعتی هشتگرد و نظرآباد، سیمین دشت، بهارستان و غیره. شهرک صنعتی اشتهارد بزرگترین شهرک صنعتی کشور بوده که در چندین فاز به تولیدگران اجاره ساخت کارخانه و تولید می دهد. گروه ثبتی آراکس در شهر کرج بطور تخصصی در زمینه تنظیم طرح توجیهی مشغول فعالیت بوده و میتواند کمک رسان شما باشد.
تنظیم طرح توجیهی در کرج در واقع ارزیابی عملکرد یک فعالیت می باشد. تنظیم طرح توجیهی در کرج به منظور روشن ساختن منطقی نقاط ضعف و قوت یک کسب و کار یا فعالیت و یا سرمایه گذاری ، فرصت ها و تهدیدها، منابع مورد نیاز برای انجام کار و در نهایت چشم‌اندازی برای رسیدن به موفقیت مجموعه صورت می‌گیرد
در ساده‌ترین حالت، طرح توجیهی بررسی و مشخص نمودن دو معیار «هزینه ی طرح» و «سود به دست آمده» است. طرح توجیهی که به درستی طراحی شده، باید مشخصه ای از کسب و کار و یا پروژه، شرح محصول و یا خدمات، صورت‌های حسابداری ارائه شده، جزئیات عملیات و مدیریت، تحقیقات بازاریابی و اقتصاد، اطلاعات مالی، الزامات قانونی و تعهدات مالیاتی را مورد مطالعه قرار دهد. به طور کلی، طرح توجیهی قبل از پیشرفت فنی و اجرای پروژه آماده میگردد. طرح توجیهی ارزیابی پتانسیل پروژه برای رسیدن به موفقیت است. بنابراین، عینیت یک عامل مهم در اعتبار سرمایه گذاران بالقوه و موسسات وام است. بنابراین باید با هدف و رویکرد بی طرفانه به ارائه اطلاعات که بر اساس آن تصمیم گیری انجام می شود تنظیم گردد.

ثبت آراکس

ثبت آراکس

فصول تنظیم طرح توجیهی در کرج :
نگارش طرح توجیهی در کرج در 5 فصل به شرح زیر صورت می پذیرد :
:: معرفی محصول
:: شرح فرآیند تولید
:: امکان سنجی بازار و بررسی اقتصادی
:: برآورد مالی
:: محاسبات کامفار
انواع و مراحل تنظیم طرح های توجیهی در کرج
یک طرح توجیهی در کرج، همان طور که از اسمش مشخص است، برای توجیه نمودن سرمایه گذار (اعم از بانک، سازمان، شرکت و یا شخص) تنظیم می گردد و هرچه دقیق تر تنظیم شود؛ سرمایه گذار، راحت تر می تواند تصمیم بگیرد که آیا این طرح می تواند خواسته های او را برآورده کند یا نه؟ در تنظیم یک طرح توجیهی باید واقعیت ها را بیان کرد و تمامی داده ها با منبع و مرجع معتبر ارائه شود و همچنین تا حد امکان، از فرضیات اشتباه دوری کرد.

انواع طرح توجیهی

طرح توجیهی قابل عرضه توسط مجموعه آراکس در دو قالب ارایه می گردد:
1- طرح ایجاد «طرح ایجاد» به طرحی گفته می شود که برای یک واحد تولیدی که هنوز راه اندازی نشده، نگاشته می شود. در تنظیم این نوع طرح از اصطلاحات «موجود» و «مورد نیاز» استفاده می شود
2- طرح توسعه «طرح توسعه» به طرحی گفته می شود که برای یک واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری، نگاشته می شود. این طرح برای توسعه یک واحد تولیدی، اعم از افزایش ظرفیت یا افزودن خط تولید جدید، می تواند کاربرد داشته باشد. طرح های توسعه معمولاً در پرداخت وام در اولویت قرار دارند. دلیل آن می تواند وجود توانایی برای بازپرداخت وام باشد. در این نوع طرح ها از اصطلاحات «موجود» و «پس از توسعه» استفاده می گردد. ثبت آراکس با بهره گیری از کارشناسان خبره تنظیم طرح توجیهی در کرج و سایر شهرستانها را  جهت اخذ جواز صنایع یا اخذ تسهیلات برای شما به انجام می رساند .

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید