ثبت برند در کرج

مطمئنا همه ی ما با افراد زیادی برخورد داشته ایم که پس از سالها تلاش با یک اسم یا برند یا علامت، تنها بدلیل اینکه علامت یا برند تجاری خود را ثبت ننموده اند، توسط افراد سودجو ضرر بسیار زیادی دیده اند. در صورتی که تنها با ثبت برند یا نام تجاری مان می توانیم از سرمایه اصلی کسب و کارمان حفاظت نماییم. بله تنها با ثبت برند در کرج. مطمئنا همه ی ما با افراد زیادی برخورد داشته ایم که پس از سالها تلاش با یک اسم یا برند یا علامت، تنها بدلیل اینکه علامت یا برند تجاری خود را ثبت ننموده اند، توسط افراد سودجو ضرر بسیار زیادی دیده اند. در صورتی که تنها با ثبت برند یا نام تجاری مان می توانیم از سرمایه اصلی کسب و کارمان حفاظت نماییم. 

انتخاب نام برند در کرج

باید توجه داشت انتخاب نام برند یکی از اصلی ترین مسائل برای تبلیغات شما می باشد. چرا که برای ماندگار بودن برند و داشتن فروش بالا انتخاب نام بسیار حائذ اهمیت است. اما نام تجاری یا برند خود را چگونه انتخاب کنیم ؟هر برند یا نام تجاری باید دارای ویژگی های خاصی باشد، که شامل موارد زیر گردد.

 1. یک برند باید قابلیت استفاده در تمامی زمینه های تبلیغاتی مانند اینترنت، روزنامه، فضای شهری و غیره را داشته باشد.
 2. یک برند باید ساده باشد. شاید تا به حال شنیده باشید که بهترین تبلیغات یک برند، تبلیغات دهان به دهان است. پس باید برند شما بتواند توسط همهی افراد جامعه به راحتی بیان و در ذهن آنها باقی بماند.
 3.  یک برند باید متفاوت باشد. بجز سادگی، برند باید برای اکثریت مردم جالب باشد و بتواند با ذهن مردم ارتباط برقرار نماید. به عنوان مثال به برند apple توجه کنید. نماد یک سیب که بسیار آسان در ذهن مخاطبین نقش می بندد.
 4.  یک برند باید با علامت تجاری(لوگو) ارتباط معنایی داشته باشد.
 5. یک برند باید با اصل فعالیت شما ارتباط معنایی داشته باشد تا به راحتی اسم و فعالیت شما در خاطر افراد نقش ببندد.

نقش ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج و بطور کلی ثبت برند در استان البرز از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. استان البرز بواسطه شرایط جغرافیایی خاص خود دارای توانایی های بالقوه ای به جهت سرمایه گذاری و تبلیغات است. با اندکی تامل در شهر کرج متوجه خواهید شد راههای ارتباطی اکثر شهرستانهای اطراف کرج توسط اتوبان تهران-قزوین است. شهرستانهایی مانند هشتگرد، نظرآیاد، طالقان، اشتهارد همگی در بهترین موقعیت برای تبلیغات همگانی قرار دارند. فقط کافیست برند خود را در استان البرز ثبت نمایید و در معرض دید همگان قرار دهید. ثبت آراکس جهت ثبت برند در کرج راهنما و مشاور همیشگی شماست.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کرج

مدارک ثبت برند شخص حقیقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.

مدارک ثبت برند شخص حقوقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت،از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.
 4. مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.
 5. در صورتی که در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد کارت بازرگانی ارائه گردد.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. ثبت برند،ضمانت کننده این است که مشتریان قادرند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند
 2. ثبت برند،شرکتها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولات خود را از دیگر خدمات مشابه متفاوت کنند.
 3. ثبت برند وسیله بازاریابی و پایه و اساس ایجاد مشهوریت و معروفیت شرکتها می باشند.
 4. با ثبت برند اجازه اسنعمال از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها هستند.
 5. ثبت برند،جزء الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشند.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی با ارزش کسب و کار باشند.
 7. ثبت برند،شرکتها را تشویق می نماید تا در حفظ و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 8. این امکان وجود دارد که ثبت برند جهت اخذ وام سودمند باشد.

مراحل ثبت برند در کرج

 1.  اولین گام از مراحل ثبت برند در کرج انتخاب یک واژه مناسب، شکل و تصویر زیبا و یا ترکیبی از هر دو است و باید این موارد را بایستی به گونه ای انتخاب نمایید که برند شما به راحتی در اذهان مخاطب ماندگار شود و معرف کالا یا خدمتی باشد که ارائه می نمایید.
 2. مرحله بعدی شما باید استعلام نمایید  که عین یا شبیه برندی که قصد ثبت آن را در کرج دارید قبلا در همان طبقه ثبت شده است یا خیر، چرا که در صورت وجود کوچکترین مشابهتی بین برند مورد نظر شما و برندی که قبلا در همان طبقه ثبت شده است، اظهارنامه علامت تجاری شما رد خواهد شد. 
 3. سومین مرحله از مراحل ثبت برند در کرج فراهم نمودن مدارک مورد نیاز آن است که در بالا مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را شرح داده ایم.
 4. در مرحله بعدی باید با ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی به آدرس http://iripo.ssaa.ir وارد قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری به آدرس شوید و اقدام به تکمیل اظهارنامه ثبتبرند خود در کرج  خود نمایید و مدارکی هم چون رونوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان، مجوز فعالیت، کارت بازرگانی (اگر قصد ثبت برند غیر فارسی در کرج را دارید) و هم چنین نمونه برند در کرج خود با اندازه ۶ × ۶ سانتیمتر را در سامانه فوق بارگذاری نمایید و پس از طی نمودن و تکمیل مراحل مورد نیاز برای ثبت اظهارنامه برند و پرداخت هزینه مربوطه، در سامانه برای شما برگه ای نمایش داده می شود که بایستی آن را پرینت نمایید و با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی اقدام به تایید اطلاعات وارد شده در سامانه نموده و از دفترخانه مذکور گواهی امضاء و فرم تایید اطلاعات کاربری دریافت کنید و با وارد کردن اطلاعات این فرم در سامانه، نام کاربری ورمز عبور دریافت نمایید که جهت پیگیری های بعدی و اطلاع از نوبت شما در صف هر کدام از کارشناسان و اقدامات بعدی باید از طریق همین نام کاربری و رمز عبور اقدام کنید. 
 5. بعد از آن که اظهارنامه برند شما در کرج به وسیله هر سه کارشناس و رئیس اداره علامت تجاری بررسی گردید و هم چنین مورد تایید و تصدیق واقع گردید برای شما پیامکی ارسال می شود که می بایست هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول را پرداخت کنید.
 6. با واریز نمودن هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول و منتشر شدن آن و سپری شدن ۳۰ روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی مرحله اول، باید نسبت به پرداخت هزینه مرحله دوم انتشار روزنامه رسمی ثبت برند در کرج و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.
 7. آخرین گام از مراحل ثبت برند در کرج آن می باشد که با در دست داشتن رونوشت برابر اصل مدارکی که در مرحله تکمیل و ارسال اظهارنامه ثبت برند در سامانه مرکز مالکیت معنوی کامل و ارسال کرده اید و هم چنین رونوشت کاغذی روزنامه رسمی هر دو مرحله اول و دوم به مرکز مالکیت معنوی رجوع نمایید و سند برند خود را تحویل بگیرید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با موسسه حقوقی آراکس تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.