یک برند دربردارنده مواردی اعم از حرف، عدد، تصویر و غیره می باشد که معرف کالا و محصولاتی می باشد که به بازار عرضه می گردد و کاملا منحصر به فرد می باشد. استعلام برند قبل از ثبت به این منظور صورت می گیرد که هنگامی که برند به اسم شخصی ثبت شده باشد به هیچ عنوان افراد دیگر اجازه ثبت و استعمال از آن را ندارند.

بنابراین استعلام برند قبل از ثبت به دلیل تنوع در برندهای ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد  و شخص را تا حدودی نسبت به درصد تایید یا رد برند خود آگاه می نماید.

پیش از مبادرت له منظور ثبت برند الزامی می باشد که  از برند مورد نظر استعلام برند گرفته شود تا این اطمینان به دست بیاید  که برند ذکر شده قبل از این در ایران و سایر کشورها ثبت گردیده یا برندی تحت این عنوان ثبت نگردیده است، از این طریق می توان از برندها، وحتی طبقه و صنف آن ها که در گذشته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است مطلع شد و از این روش ارسال نام های تکراری به سازمان ثبت با کاهش مواجه می شود ،بنابراین در این صورت به دلیل عدم رد برند ، ازهدررفتن  زمان و هزینه جلوگیری می گردد.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد نام برند می توانید به مقاله انتخاب نام برند مراجعه نمایید .

نکات مهم استعلام برند

نکات استعلام برند قبل از ثبت به شرح ذیل می باشد:

 1. برند مورد نظر به صورت عینی  تکرار شده است  و مشابه آن پیش از این به ثبت رسیده است.
 2. برند مورد نظر یکی از کلمه هایی می باشد که در برند ثبت شده وجود دارد.
 3. برند مورد نظر پیش از این به ثبت نرسیده است  و مشابه آن وجود ندارد.

در موارد ۲ و ۱ شخص پس از استعلام برند قبل از تنظیم اظهارنامه به این نتیجه می رسد که برند انتخاب شده مطمئنا به وسیله  سازمان ثبت اسناد و املاک رد می گردد که در این صورت از ثبت آن صرف نظر می نماید و در مورد ۳ که مطلوب ترین حالت ممکن می باشد شخص در می یابد که برند مورد نظر تحت هیچ شرایطی با اخطار مواجه  نخواهد شد و قادر می باشد آن را بی هیچ ممانعتی در طبقه دلخواه به ثبت برساند.

نحوه استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند به چه صورتی می باشد:

🔷 به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی  http://rrk.ir مراجعه گردد.

در این روش، پس از اینکه وارد سامانه فوق شدید به قسمت آگهی های قانونی مراجعه نمایید و با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی  اسم های  مورد نظر را وارد نمایید  و از میان روزنامه های جستجو شده به استعلام برند مورد نظر بپردازید.واضح می باشد که درخواست کنندگان محترم در صورتی که نام برند تکراری می باشد بایستی از انتخاب همان نام اجتناب نمایند. بدین ترتیب از هدررفتن زمان و هزینه جلوگیری خواهد شد.

🔷 به سامانه اداره مالکیت صنعتی به نشانی http://iripo.ssaa.ir مراجعه گردد.

در این سامانه می توان از شیوه دکمه جستجو وارد صفحه شد و اسم مورد نظر و طبقه تقاضا را مشخص نمود و برروی گزینه جستجو کلیک کرد.درصورت وجود هر گونه سابقه ثبت نتیجه ها به شما ابلاغ خواهد شد.

شایان ذکر است، که شما قادر می باشید  از طریق تماس با مشاورین ما در موسسه حقوقی آراکس کلیه امور را به کارشناسان و مشاوران ما بسپارید. کارشناسان ما در این مرکز در کوتاه ترین زمان ممکن از برند شما استعلام خواهند گرفت و درتمامی مرحله های ثبت برند شما را راهنمایی خواهند کرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.