جهت ثبت برند و لوگوی تجاری در کرج که متقاضی برای کسب وکار و نوع فعالیت خود انتخاب می نماید باید برای حفاظت نمودن ان در اداره ثبت مالکیت صنعتی با در برداشتن مدارک مورد نیاز و هم چنین مطابق شرایط و ضوابط قانون تجارت مراحل را به درستی انجام داد.

اصولا حمایت کردن از برند و یا لوگوی تجاری برعهده خود مالک نمی باشد زیرا هر شخصی می تواند از آن کپی برداری نماید در نتیجه می توان از مزیت های ثبت برند ، جلوگیری از کپی برداری نیز نام برد .

الزامی است که مدارک ثبت برند را تهیه کرده و اقدامات لازم را در جهت ثبت برند و لوگو در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام دهید .اظهارنامه ثبت برند را تکمیل نمایید .

بدین صورت می توان وارد سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی شده و اقدامات و موارد مورد نیاز ثبت را در سامانه درج نمایید .

از جمله مشخصات متقاضی ، اطلاعات شخصی ، شماره تلفن همراه و ثابت ، ادرس مرکز فعالیت ، آدرس ایمیل به صورت دقیق واضح درج شود. صجت اطلاعات درج شده در سامانه روند ثبت را جلوتر پیش می برد .

جهت انجام درست ثبت برند و لوگو می توانید از کارشناسان موسسه حقوقی آراکس راهنمایی لازم را دریافت نمایید فقط با یک تماس تلفنی.

بعد از اینکه مکلیه اطلاعات وارد سامانه شد باید مدارک را بارگذاری کرد الزامی است تصویر لوگو نیز باتوجه به شرایط ذکر شده در سامانه بارگذاری نمایید .

متقاضیان می توانند از طریق بازبینی اطلاعات در سامانه از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نمایند . سپس با پذیرش اطلاعات ، میتوانید برای پیگیری ثبت در سامانه شماره کدرهگیری ثبت اظهارنامه برند را نزد خود نگه دارید . کلیه اطلاعات را از طریق سامانه به کارتابل کارشناسان اداره ارسال نمایند.

الزامی است در هنگام تایید اطلاعات هزینه های لازم را پرداخت نمایید . تا بطور قانونی برند شما در اداره ثبت مالکیت صنعتی ثبت گردد .

پس از واریز هزینه ثبت برند و لوگو شماره اظهارنامه به متقاضی ارائه می گردد.

با واریز هزینه اظهارنامه پرونده در نوبت کارتابل کارشناسی قرار گرفته تا بررسی های اولیه در خصوص مدارک و ضمائم صورت گیرد.

در صورت وجود نقص هنگام بررسی پرونده باید متقاضی نسبت به نواقص اقدامات لازم را انجام دهد . متقاضی موظف است حداکثر ظرف مدت 30 روز از تاریخ ابلاغ موارد نقص را برطرف نماید، در غیر اینصورت اظهارنامه باطل خواهد شد.

در صورت کامل بودن مدارک، چنانچه برای نام و یا علامت درخواستی سوابقی وجود نداشته باشد، آگهی تقاضای ثبت برای نام و یا علامت درخواستی، جهت درج در روزنامه رسمی صادر نموده تا چنانچه ادعایی نسبت به علامت درخواستی وجود ندارد مراحل مربوط به ثبت رسمی علامت صورت گیرد.

در صورتی که معترضی جهت برند ثبت شده وجود نداشته باشد ، آگهی آگهی ثبت علامت رسمی که حاوی مشخصات مالکین علامت و شماره ثبت رسمی می باشد، جهت درج در روزنامه رسمی و انتشار برای عموم، صادر می گردد.

پس از انتشار آگهی رسمی، متقاضی یا نماینده قانونی وی می تواند با مراجعه به اداره ثبت برند، نسبت به دریافت گواهینامه ثبت علامت تجاری اقدام نماید.

مدارک ثبت برند و لوگو در کرج

متقاضیانی که شخصیت حقیقی و یا حقوقی دارند می توانند با در دست داشتن مدارک مربوطه اقدامات ثبت برند و لوگو خود را ثبت نماید در ذیل مدارک توضیح داده شده است :

مدارک ثبت برند و لوگو شخص حقیقی

 1. کارت ملی
 2. کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 3. کپی شناسنامه
 4. کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک ثبت برند و لوگو شخص حقوقی

 1. کپی کارت ملی
 2. کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 3. کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 4. کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 5. کپی شناسنامه

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.