امروزه با پیشرفت دانش کارهای اداری و سازمانی با استفاده از سامانه های اینترنتی اتفاق افتاده و مراجعین حضوری کمتر شده اند. مزیت این کار این است که زمان کمتری و هزینه ی پایین تر برای انجام کارتان میگذارید.

نحوه ثبت آنلاین اداره ثبت شرکت

انجام ثبت شرکت در حال حاضر خیلی متفاوت تر از گذشته شد، قبلا افراد برای ثبت شرکت خود باید به سازمان ثبت شرکت ها رجوع و با تکمیل کردن فرم آن درخواست خود را ارئه میدادند و مدارک  اسناد لازم را تقدیم میکردند و با اخذ  تایید متخصصان این اداره ، بعد از گرفتن امضای مربوطه شرکت به ثبت خواهد رسید اما اکنون با به وجود آمدن سایت ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری افراد از طریق این آدرس http://irsherkat.ssaa.ir   به صورت کاملا غیابی درخواست خود را ارائه میدهند. حال اینکه در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر برای چگونگی مراحل ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز در هر بخش میتوانید به سایت اطلاع رسانی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.

همانطور که گفته شد برای ثبت شرکت باید به سامانه ذکر شده مراجعه کنید. بعد از ورود به این سامانه فرم مربوطه برای شما نشان داده میشود که باید تمام مراحل آن را کامل کنید در ابتدا مشخصات خود فرد و اطلاعات لازم برای تکمیل و بعد از آن معرفی شرکت ، موضوع آن ، آدرس و تعداد سهام و مشخصات سهامداران باید ثبت شود.

در این سامانه اظهار نامه هایی وجود دارد که باید فرم شان را تکمیل کنید حتی میتوانید مقررات شرکت خود را در اینجا بیان کنید بعد از آن کپی اساسنامه را در سایت ثبت شرکت انتقال و ثبت کنید.

انواع شرکت های بازرگانی 

شرکت سهامی:

در این شرکت دارایی کل به سهم هایی قسمت شده و هر سهامدار به میزان ارزش اسمی در مقابل شرکت متعد اند.(ماده 1 قانون تجارت) که حداقل اعضا باید 3 نفر باشد

شرکت های سهامی به دو دسته تقسیم میشوند: شرکت های سهامی عام که با فروش سهام از طریق مردم صور میگیرد و شرکت های سهامی خاص که این نوع شرکتها در بدو تشکیل باید تمام سرمایه خود را توسط خود موسسین بدست آورد.

برای ثبت شرکت کافیست که حداقل دو یاچند نفر تصمیم بگیرند تا برای بدست آوردن منفعت با در کنار هم قرار داد تخصص های مختلف به فعالیت بپردازند. در این صورت باید بین این افراد قراردادی بسته شود و مراحل اولیه توسط آنها گذرانده شود

شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت دست کم با 2 نفر اعضا تاسیس میشود و مسئولیت هر فرد تا اندازه سرمایه آن وجود دارد و برای انتخاب نام باید حتما عبارت با مسئولیت محدود درج گردد.

شرکت تضامنی

شرکتی که با دست کم 2 عضو تاسیس و با مسئولیت تضامنی به وجود میآید که در صورت کسری و بدهی شرکت هر سهامدار باید در مقابل تمام آن متعهد است.(ماده 116 قانون تجارت)

شرکت مختلط غیر سهامی

این شرکت بین یک تا چند نفر عضو برای انجام فعالیت تجارتی تشکیل میشود که هیچگونه سهامی ندارد و فراد تا مقدار آورده خود فقط مسئولند . در ثبت نام شرکت باید حتما عبارت شرکت مختلط و یا یکی از اعضای تضامنی درج شود.

شرکت مختلط سهامی

این شرکت بین یک یا چند نفر بصورت تضامنی و یا با عنوان جدیدی بین تعدادی تاسیس میگردد که تمام سرمایه به قسمت هایی تقسیم که هر فرد به نسبت همان مسئولیت دارد.(م 162 ق ت)

شرکت نسبی

این شرکت ها هم همچون شرکت های دیگر بین دست کم دو نفر برای رسیدن به اهداف از طریق فعالیت های تجاری تاسیس میشود که فرد به مقدار آورده خود متعهد به شرکت است.(م 183 ق ت)

شرکت تعاونی تولید و مصرف

این شرکت برای تولید و عرضه کالا و حصولات بین تعدادی از اعضا تشکیل میشود.(م190ق ت)

علاوه بر این فعالیت های اقتصادی، قانونگذار امور غیر تجاری دیگری را مثل : خیریه و فعالیت های خدماتی ، کارهای علمی و.. را در این سامانه به عنوان یکی از موارد انتخابی درج کرده است. تعریف موسسات غیر تجاری طبق ماده 1 قانون اصلاحی :  هدف از تاسیس موسسات غیر تجارتی مذکور در ماده 584ق ت تمامی موسساتی است که برای انجام فعالیت های غیر اقتصادی مثل امور خیریه و علمی تاسیس  چه موسسین قصد انتفاع داشته چه نداشته باشند.

بعد از ثبت اطلاعات توسط درخواست کنند در سایت ، این سامانه تاییدیه را برای  شخص نمایان و او باید با دقت آن را بخواند. بعد از انتخاب نام شرکت و درج آن ، این نام به وسیله اداره مربوطه همان استان تایید میگردد. مزیت این امر این است که برای بررسی امور تقاضای خود میتوانید به همین سایت اقدام نمایید.

بعد از تاییدیه اولیه درخواست کننده باید تا 3 ماه برای نام پیشنهادی،مدارک خود را توسط سایت تهیه و اظهارنامه آن  را تشکیل دهد و پس از دریافت پروانه و افتتاح حساب و مجوز از بانک از طریق سامانه ،باید برای اتمام ازلاعات لازم تمام مدارک را به وسیل پست فرستاد .سپس کارشناس حقوقی بررسی می نماید ،که در صورت اشکال  برگشت زده و رفع اصلاحیه می نماید و اگر تایید شد ،هم از طریق سامانه پیامی برای آن میرود یا اینکه فرد درخواست کننده به سایت مراجعه  کند تا پس از تایید امضاهای مربوطه را انجام دهد. بعد از آن باید به درج اطلاعیه در روزنامه قانونی کشور پرداخت.

لازم به ذکر است که ثبت شرکت دیگر کار مشکل و زمانبری نیست زیرا با اینترنتی شدن ثبت نام ، تعداد مراجعه به ادارات بسیار کاهش یافته و فرد با تکمیل برگه ثبت شرکت میتواند درخواست خود را ارائه دهد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.