هر شرکتی در کرج بایستی نامی داشته باشد که به خود او اختصاص داشته باشد اسم شرکت مشخصه ای می باشد که هویت او را مشخص می نمایند و سبب شناسایی او و هم چنین متمایز شدن او نسبت به دیگر شرکت ها می گردد.

بعد از ثبت شرکت در کرج قانون شرکت را به این اسم و به عنوان شخص حقوقی می شناسد و او را حمایت می نماید.

از آن جایی که شخصیت حقیقی شرکا از شخصیت حقوقی و تجاری آن ها جدا می باشد معمولا اسم شرکت  از اسمی به غیر از اسم حقیقی شرکا انتخاب می شود و قانون تجارت هم در این رابطه صراحت دارد که شرکت هم تحت نام مخصوصی تشکیل و راه اندازی خواهد شد.

در دنیای امروز انتخاب نام شرکت بسیار سخت تر از گذشته شده است، چرا که حجم اسم هایی که در دهه های اخیر به ثبت رسیده اند  به طور چشمگیری افزایش یافته است. (در این رابطه لازم به توضیح است که اداره ثبت شرکت ها به منظور حفظ حقوق مالکان نام شرکت های ثبت شده ،برای انتخاب نام شرکت محدودیت هایی را قایل شده است.از جمله ی این محدودیت ها پیشگیری و ایجاد مانع به منظور ثبت نام تکراری می باشد.) این افزایش اسامی نیاز به دقت نظر و ابتکار در انتخاب نام شرکت را بیشتر کرده است.

حتی بهترین نام ها هم در صورتی که در گذشته به ثبت رسیده باشند بدون اعتبار بوده و قابلیت ثبت ندارند. به همین منظور  برای پیشگیری از رد شدن نام در سامانه اداره ثبت شرکت ها قبل از آن که نام شرکت را ثبت نمایید حتما از نامی که انتخاب کرده اید استعلام نمایید.

نحوه استعلام شرکت در کرج

روش استعلام نام شرکت در کرج  به شرح ذیل می باشد :

به منظور کسب اطمینان از عدم ثبت نام انتخابی شرکت می توانید به پایگاه های اینترنتی  ذیل مراجعه فرمایید.

🔷 به پایگاه اینترنتی استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.ir  مراجعه نمایید.

این پایگاه اینترنتی یکی از معتبرترین و با اعتبار ترین شیوه ها به منظور استعلام نام شر کت می باشد که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد و علاوه بر شرکت ها کلیه اشخاص حقوقی کشور از قبیل نهادهای دولتی و شهرداری ها را شامل می شود.

بعد از آن که وارد سامانه شدید بایستی حداقل یکی از موارد ذیل رابایستی وارد نمایید هم چنین ذکر یکی از این موارد از الزامات می باشد.

 1. شماره ثبت
 2. شناسه ملی
 3. نام شخصیت حقوقی 

با وارد نمودن حداقل یکی از اطلاعات بالا در صورتی که شرکت مورد نظر در گذشته به ثبت رسیده باشد اطلاعات کلی آن نظیر نام کامل،تاریخ تاسیس و ثبت،شناسه ملی واحد ثبتی آدرس و کد پستی شرکت قابل مشاهده و ملاحظه می باشد.

🔷 به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه نمایید.

این شیوه به منظور استعلام اسم شرکت می باشد بعد از آن که به سامانه بالا وارد شدید به قسمت آگهی های قانونی رجوع نماییئد و با ذکر اسم و کامل نمودن دیگر اطلاعات درخواست شده برروی گزینه جست و جو کلیک کنید. در این در این پایگاه اینترنتی، تمامی آگهی های اشخاص حقوقی به همراه اطلاعاتی نظیر نام شرکت،موضوع شرکت و مشخصات اعضای شرکت جهت اصالت سنجی در دسترس خواهد بود.

نکات مهم در انتخاب نام شرکت در کرج

در انتخاب نمودن اسم شرکت در کرج بایستی به مواردی که در ذیل عنوان شده اند توجه نمایید:

 1. در انتخاب اسامی، از عناوین ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که انحصاراَ تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد استفاده نشود.
 2. استفاده نمودن از اسم های معروف و مشهوره که سبب فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد.
 3. از عنوان های دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر انتخاب نشود.
 4. در انتخاب نام شرکت حتماَ بایستی از اسم خاص استفاده شود.
 5. برای انتخاب نام شرکت،نباید از کلمات کلیشه ای و خسته کننده استفاده کرد.
 6. استفاده  نمودن از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد.
 7. اشخاص حقوقی که ثبت اسم پیشنهادی آن ها نیازمند دریافت مجوز از مرجع های صلاحیت دار می باشد بایستی قبل از تسلیم تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها، به شیوه مقتضی به منظور دریافت مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.
 8. استفاده نمودن از کلماتی از قبیل بنیاد،انجمن،کانون،تشکل،بانک،بهداشت،گمرک، ارشاد، تبلیغ، لیزینگ و ...در نام شرکت یا موسسه ،نیازمند دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.
 9. استفاده نمودن از اسامی ائمه و نام های متبرکه در موسسات خیریه،فرهنگی و شرکت های خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و در صورت رعایت سایر موارد ،امکان پذیر می باشد.

از همراهیتان سپاسگزاریم.

به منظور مشاوره در انتخاب نام شرکت، با همکاران فوق حرفه ای ما در موسسه حقوقی آراکس در ارتباط باشید. کارشناسان و مشاوران با اطلاعات کامل و جامعی که در اختیار دارند شما در این امر مهم یاری می نمایند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.