موسسین شخص حقوقی در کرج که محصول خود را وارد عرصه بازار می کند قادر می باشد برند مخصوصی که مختص به خود و منحصر به فرد باشد را انتخاب نماید به شرطی که علامت ذکر شده را مطابق قانون در اداره ثبت شرکت ها و علامت ها و اختراعات ثبت نماید.

به منظور همین امر ماده 2قانون ثبت علامت ها و اختراعات مقرر داشته است که مجوز استعمال انحصاری برند تنها به منظور کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را ثبت نماید.به منظور به ثبت رسانیدن علامت تجاری لازم می باشد که تمامی مدارک قانونی فراهم شده باشد و با رعایت نمودن کامل مقررات مرحله های قانونی ثبت آن در کرج سپری شده باشد.

درخواست کنندگان به منظور ثبت اظهارنامه ی برند حقوقی در کرج می بایست  با ورود به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir  به منظور به ثبت رسانیدن برند مبادرت نمایند. این سامانه جهت ثبت برند در نظر گرفته شده است و شما می توانید بدون مراجعه ی حضوری به اداره ی ثبت برند ها، علامت مورد خود را ثبت نمایید.

پاسخ اداره صرفاَ از طریق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است و تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه ، بخش ثبت انواع درخواست ( رفع نقص، پرداخت حق الثبت، تمدید، انتقال و ... ) امکان پذیر و ممکن می باشد.

با توجه به مواردی که ذکر گردید به منظور ثبت برند حقوقی در کرج بعد از آن که وارد سامانه فوق شدید بایستی با کلیک نمودن بر روی گزینه لینک ثبت نام تمامی مراحل ثبت برند حقوقی در کرج را گام به گام سپری نمایید.این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از شروع مراحل ثبت برند حقوقی در کرج مدارک مورد نیاز خود را آماد کنید و آن ها را اسکن نمایید.

در ثبت برند حقوقی باید این نکته اشاره کرد که در زمان ثبت اینترنتی آن در اداره ثبت مالکیت صنعتی باید در قسمت تعیین شخص حقیقی و یا حقوقی گزینه حقوقی را انتخاب نمایید . مابقی اطلاعات را بر اساس فرم های مشخص شده که باید درج اطلاعات اشخاص حقوقی را وارد نمایید تکمیل نمایید . در جهت اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ثبت برند در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

مدارک مورد نیاز به منظور ثبت برند حقوقی در کرج

مدارک مورد نیاز به منظور ثبت برند حقوقی در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نبایستی  بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم ازجواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر گردیده است ارائه گردد.
 5. در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد کارت بازرگانی می بایست ارائه گردد.

نکته : در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

شایان ذکر است نام و یا عنوانی که ماهیت یا شیوه استعمال از آن برخلاف موازین شرعی و یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا سبب فریب عموم را محیا و فراهم نماید قادر نمی باشد به عنوان یک برند حقوقی در کرج به کار برده شود و غیر قانونی محسوب شود. علاوه بر این موارد در صورتی که مدعی ثابت نماید که صاحب علامت ثبت شده از آن به تنهایی و یا برخلاف قواعد و ضوابط قید شده در قانون استعمال نموده و یا مجوز استعمال از آن را صادر نموده یا به صورتی از علامت جمعی استعمال نماید یا اجازه استعمال از آن را بدهد که سبب فریب مراکز تجاری و یا عمومی نسبت به مبدا و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط شود دادگاه علامت جمعی را ابطال می نماید.

نکته : در صورتی که در تصویر برند مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف غیر فارسی استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

بعد از آن به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی قسمت ثبت علامت های تجاری به نشانی sherkat.ssaa.ir رجوع نمایید و مرحله های ثبت اظهارنامه را با عنایت به نوع حقوقی کامل نمایید. درخواست کننده می بایست مشخص نماید که برند حقوقی او به کدام فصل و طبقه مربوط می شود. بعد از کامل نمودن اطلاعات در خواست شده مدارکی که ذکر شده است را در سامانه بارگذاری نمایید و در انتها اطلاعاتی که وارد شده است را بازبینی و تایید کنید و از شیوه اینترنتی هزینه اولیه ثبت را واریز نمایید.بعد از این مرحله شماره رهگیری به منظور شما ارسال خواهد گردید.

در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای در خصوص ثبت برند حقوقی در کرج با موسسه حقوقی آراکس تماس حاصل نمایید ما شما را در این امر یاری و راهنمایی خواهیم نمود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.