پس از اتمام ثبت شرکت شما مجاز به انجام کلیه فعالیتهای مندرج در موضوع شرکت خود، به طور رسمی می باشید اما باید بدانید برخی از اقدامات را می بایست به صورت اجباری انجام دهید که عدم انجام آنها باعث میشود متحمل مشکلات و جریمه های مالی شوید.

اقدامات ضروری پس از ثبت شرکت

 • دریافت دفاتر پلمپ دارایی
 • انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی
 • اخذ کد اقتصادی

پلمپ دفاتر قانونی چیست ؟

دریافت دفاتر پلمپ تجاری شامل تمامی شرکتها ،موسسات و سازمان هایی که مشمول قوانین مالیاتی می باشند میشود و طی آن الزام گردیده که تمامی مراکز ذکر شده می بایست دفاتر مالیاتی را از سازمان امور مالیات دریافت نمایند و فعالیت های مالی خود را در این دفتر به  با توجه به دستورالعمل ها و آئین نامه تحریر دفاتر قانونی با رعایت ترتیب زمانی به طور خوش خط و خوانا و بدون خط خوردگی و لاک گرفتگی درج نمایند و در هنگام تحویل اظهار نامه مالیاتی در پایان هر سال مالی به اداره دارایی منطقه این دفاتر به صورت تکمیل و پلمپ شده به همراه دیگر مدارک تحویل اداره دارایی خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله دفاتر پلمپ شرکت در کرج مراجعه نمایید .

تشکیل پرونده مالیاتی

به استناد قانون تجارت کلیه شرکتها می بایست پس از تاسیس  و راه اندازی با مشخص ساختن حوزه مالیاتی خود  تشکیل پرونده مالیاتی بدهند . این کار باید حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از اتمام ثبت شرکت انجام پذیرد تا شرکت مذکور در اداره دارائی شناخته شده و مالیات سرمایه و عملکرد خود را بپردازد.

در حقیقت این امر به این معنی می باشد که به اداره دارایی اعلام نمایید شرکت شما تاسیس شده و از اقدامات اصلی پس از ثبت شرکت به شمار می آید.

مالیاتی که در وهله اول پس از تشکیل پرونده پرداخت می گردد معادل  نیم هزارم سرمایه اولیه شرکت تازه تاسیس است و چنانچه طی مدت 2 ماه تشکیل پرونده مالیاتی انجام نگردد ، مشمول جریمه معادل 1/5 هزارم سرمایه شرکت خود می شوید. به همین منظور بهتر است بلافاصله پس از ثبت شرکت به  اداره امور مالیاتی محل ثبت شرکت خود به منظور تشکیل پرونده مالیاتی مراجعه نمایید.

اخذ کد اقتصادی

پس از تشکیل پرونده مالیاتی دراداره دارایی، به شما یک کداقتصادی تعلق می گیرد. این کد به عنوان شماره شناسایی امور مالیاتی شما می باشد و باعث قانونی شده معاملات شما می گردد. کد اقتصادی تنها راه شناخت شرکتها در داد و ستد و اداره دارایی می باشند.

اشخاص مکلف به اخذ شماره اقتصادی
 • کلیه اشخاص حقوقی که به امر تولید ، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و همچنین کارهای خدماتی اشتغال دارند .
 • کلیه اشخاص حقیقی که به امر تولید، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و همچنین کارهای خدماتی اشتغال دارند و دارای پروانه کسب و کار از مراجع ذیربط بوده و یا دارای محل فعالیت تجاری می باشند

کلیه اشخاص موضوع بندها ی 1و 2و 4 ماده 2 قانون مالیاتها ی مستقیم مصوب اسفند ماه سال 1366.

تبصره 1-شعبات یا ادارات تابعه اشخاص مذکور در بندهای( الف -3 ) و (الف -1) این دستور العمل در تهران و یا سایر شهرستانها مکلف به استفاده از شماره اقتصادی تخصیصی به وزارتخانه ، نهادها ، موسسات و ........ متبوع مرکزی حسب مورد می باشند.

تبصره 2- منظور از پروانه کسب و کار از مراجع ذیربط ، کلیه پروانه های کسب یا کار صادره از اتخادیه های امور صنفی ، اتاق صنایع و معادن و بازرگان ، وزارتخانه ها و یا سایر مراجع ذیصلاح می باشد .

گروه ثبتی آراکس دارای کارشناسان با تجربه و فعال آماده ارائه خدمات به شما متقاضی گرانی می باشد .

هنوز شرکت خود را ثبت نکرده اید و نیاز به راهنمایی دارید ؟؟

ثبت شرکت در کرج را به گروه ثبتی آراکس بسپارید هم اکنون می توانید تماس بگیرید

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.