برند یک نام ، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا محصولی خاص باشد که به وسیله آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد.کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که به تولید زعفران در کرج مشغول می باشد می توانند برند زعفران خود را در کرج ثبت نمایند تا محصول خود را از دیگر رقبا تمییز نمایند.مادر این مقاله برآنیم تا درمورد ثبت برند زعفران در کرج مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

یکی از گیاهان استثنایی در کشور ایران زعفران می باشد در حالی که زعفران به آب کمتری نیاز دارد از بازه اقتصادی بسیار بالایی برخوردار می باشد و علاوه بر ایجاد اشتغال فراوان و جلوگیری از مهاجرت روستاییان منطقه هایی که آب کمتری دارند قدرت سرمایه آوری قابل توجه این محصول سالیانه ده ها میلیون دلار درآمد ارزی را به همراه دارد.کشور ایران اولین و بزرگترین تولید کننده و صادر کننده زعفران می باشد که در دهه های اخیر به دلیل کوتاهی در امر صادرات و بهتر شدن کیفیت و بازاریابی رقیبان ایران در بازار جهانی راندمان بهتری داشته اند. صادرات زعفران با توجه به مزیت نسبی ایران در تولید این محصول و ارزآوری آن ازاهمیت بسیار زیادی برخوردار است.بخشی از مناطق کشور ایران با تنوع وسیع آب و هوایی، درزمینه تولید برخی از محصولات کشاورزی ازمزیت نسبی قابل توجهی برخوردارند. شرایط ویژه ای که از لحاظ جغرافیایی در مرکز و جنوب خراسان وجود دارد، از قبیل کویری بودن، کیفیت نامناسب آب و فقر زمین از نظرعناصرغذایی مورد نیاز گیاه و روش های سنتی تولید محصولات کشاورزی ازعواملی است که رشد کشاورزی را در این مناطق محدود کرده است. در بین گیاهان زراعی زعفران گیاهی می باشد که توانسته است با خصوصیات ویژه ی خود مسئله کم آبی مناطق مذکور را تحمل نماید و با داشتن بازده اقتصادی بالا، شرایط ودلگرمی و ماندگاری بهره برداران را فراهم کند، بنابراین با عنایت به صادراتی بودن زعفران و رقابت های موجود در سطح جهانی در زمینه رشد بازار، زعفران نیاز به تحقیقات اقتصاد کشاورزی در مورد بازاریابی و صادرات زعفران روزبه روز آشکارتر و چشم گیرترمی شود.

خواص زعفران

زعفران به دلیل بو و رنگ زرد خاصی که دارد، به فراوانی درغذاها خصوصا همراه با برنج، صنایع شیرینی سازی، داروسازی و صنایع دیگر مصرف می شود . برخی از فواید استفاده از زعفران به شرح ذیل می باشد:

 • زعفران دارای بوی قوی و طعم تلخ می باشد و اثر مسکن درد دارد.
 • باعث تحریک اعصاب می شود.
 • زعفران خون ساز است و گردش خون را آسان می سازد.
 • زعفران کبد را تصفیه و قوی می سازد.
 • زعفران سرفه را رفع و اثر مفید روی درمان برونشیت دارد.
 • زعفران کلیه و مثانه را پاک می کنند.
 • زعفران آرامبخش و خواب آور است؛زعفران ضد تشنج است.
 • هم چنین امروزه برخی شرکت‌های دارویی اروپایی از زعفران به عنوان داروی ضد افسردگی استفاده می نمایند.

مدارک ثبت برند زعفران در کرج

الف- اشخاص حقیقی

مدارک ثبت برند زعفران در کرج برای اشخاص حقیقی به شرح ذیل می باشد اشخاصی که قصد دارند برند زعفران خود را در کرج به صورت حقیقی ثبت نمایند بایستی مدارک ذیل را اسکن نمایند و به مرجع ثبتی خود ارائه نمایند:

 1.  رونوشت شناسنامه وکارت ملی ارائه گردد.
 2. چنانچه ازحروف لاتین استفاده شده باشد ارائه رونوشت کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 3. رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.

 ب- اشخاص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه وکارت ملی ارائه گردد.
 2.  رونوشت روزنامه تأسیس وآخرین تغییرات شرکت ارائه گردد ازآخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 3.  رونوشت مجوز فعالیت اعم ازجواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه سا��ت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد بایستی ارائه گردد.
 4.  در صورتی که از حروف غیرفارسی استفاده شده باشد.رونوشت کارت بازرگانی الزامی می باشد.

برند در کرج به صورت فارسی و لاتین به ثبت می رسد به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله ثبت برند لاتین در کرج مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند زعفران در کرج

نخست متقاضی باید پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز و مراجعه به سایت اداره ثبت علائم تجاری به نشانی http://iripo.ssaa.ir  مراجعه نماید و ازطریق گزینه ثبت اظهارنامه برند تجاری نسبت به تکمیل اظهارنامه به صورت گام به گام مبادرت نماید.( وارد کردن اطلاعات اظهارنامه اعم از شماره تلفن ثابت وهمراه و آدرس ایمیل به صورت دقیق و صحیح برای پیگیری پرونده پس از دریافت شماره اظهارنامه ضروری می باشد).بنابراین بایستی رونوشت کلیه مدارک متقاضی به همراه مجوزها و تصویری ازعلامت به ترتیب بارگزاری شوند.در مرحله بعد، متقاضی باید کلیه اطلاعات و ضمائم بارگزاری شده را به دقت بازبینی نموده و از صحت اطلاعات اطمینان حاصل نماید.پس ازتأیید اطلاعات، باید متقاضی به درگاه اینترنتی بانک متصل شده واقدام به واریزهزینه های ثبت اظهارنامه نماید.بعد از واریزهزینه، شماره اظهارنامه به متقاضی داده می شود.پس از بررسی اظهارنامه توسط کارشناس، در صورت وجود نقص در مدارک، از طریق ابلاغیه ای به مالک اعلام می گردد. و در صورت کامل بودن مدارک اگر برای نام تجاری سابقه ای وجود نداشته باشد، آگهی در روزنامه رسمی صادر می گردد.پس از انتشار آگهی رسمی، متقاضی با مراجعه به اداره ثبت علامت تجاری نسبت به دریافت گواهینامه ثبت علامت تجاری خود اقدام می نماید.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی آراکس در ارتباط باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.