بعضی از شرکت ها در کرج به دلیل های مختلفی قصد دارند که نام شرکت خود را در کرج تغییر دهند که این امر با رعایت نمودن شرایط خاص و ویژه ای انجام می شود البته پس از تغییر اسم شرکت در کرج، شماره ثبت و دیگر شرایط شرکت با تغییری مواجه نمی شود و فقط اسم پیشین شرکت تغییر می نماید.

تصمیمات در خصوص تغییر اسم شرکت ها در مجمع عمومی فوق العاده اتخاذ می شوند. لذا برای تغییر نام شرکت می بایست در ابتدا مجمع عمومی فوق العاده ای تشکیل گردد که با تنظیم صورتجلسه تغییر نام توسط اعضا امضاء شود.

تغییر نام شرکت در کرج چگونه صورت می‎گیرد؟

به منظور تغییر اسم شرکت در کرج می بایست مجمع عمومی فوق العاده ای تشکیل شود که با تنظیم صورت جلسه، تغییر اسم به وسیله اعضای امضا کننده گردد. بعد از این مرحله بایستی مدرک های شناسایی مدیرعامل، مدارک شرکت که دربرگیرنده مواردی مانند رونوشت آگهی تاسیس و روزنامه رسمی می باشد بایستی همراه با اسم های انتخاب شده به اداره ثبت ارائه داده شود.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای ثبت برند در کرج چیست به مقاله آن مراجعه کنید.

شرایط و معیارهای انتخاب نام‎ها‎ی جدید برای شرکت در کرج

اسم هایی که به منظور نام شرکت در کرج  انتخاب می شوند نبایستی به صورت تک سیلابی باشند و بایستی مرکب از سه سیلاب باشند. اسم هایی که دربردارنده دو سیلاب می باشند در صورتی که تکراری نباشند و یا مشابه آن وجود نداشته باشد قابل تایید و ثبت می باشند.

مطلوب است اسم هایی که  به منظور تغییر نام شرکت در کرج انتخاب می شوند خاص باشند و دربردارنده عمومیت کمتری باشند. این امر به تایید اسم شرکت کمک می نماید.

اسم ها می بایست به زبان فارسی باشند و از انتخاب نمودن واژه های بیگانه جلوگیری نمود شایان ذکر است که واژه های عربی از این قاعده مستثنی می باشند و به منظور اسم های ناسازگار بایستی اسم مستعار انتخاب گردد.

استفاده نمودن از اسم های شهرها،مکان ها، نوط به مجوز فرمانداری ها و مرجع های صلاحیت دار می باشد. هم چنین کلمه هایی مانند ایران، تهران، کانون و..... واژگانی ملی و دولتی محسوب می شوند که به منظور انتخاب نمودن اسم شر کت در کرج ممنوع می باشند.

اسم هایی که به منظور تغییر اسم شرکت در کرج  انتخاب می شوند نبایستی با شرع، عرف و اخلاق جامعه مغایرت داشته باشند و با آن ها در تضاد باشند.

تغییر اسم شرکت در کرج  هم مثل دیگر تغییرات مربوط به اساسنامه امری تخصصی می باشد که به داشتن اطلاعات کامل و جامع در این خصوص نیازمند می باشد.

مراحل تغییر نام شرکت در کرج

در مرحله  اول باید با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده، اعمال تغییر نام شرکت را تصویب کرد.در صورت تصویب می­بایست صورت جلسه مربوطه را تنظیم کرد. تمام شرکا باید با امضای صورت جلسه، موافقت خود را اعلام کنند. لازم به ذکر است چنانچه تعداد شرکا بیش از ۱۲ نفر باشد باید هیئت نظارت متشکل از ۳ تن از شرکا، صورت جلسه را تحت عنوان هیئت نظار امضا کنند.در نهایت سه روز پس از تنظیم صورت جلسه می­بایست مدارک موردنیاز را از طریق سامانه اداره ثبت شرکت­ها ارسال کرد.یک ماه بعد و پس از تایید اولیه باید حضوراً به اداره ثبت مراجعه و با پرداخت حق ثبت، تشریفات اداری را طی کرد.پس از رفع ایرادهای وارد شده، پیش آگهی تغییرات صادر و حدوداً یک هفته بعد، آگهی تغییر نام شرکت در روزنامه رسمی کشورچاپ و منتشر می­شود.

در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوق آراکس  در ارتباط باشید همان طور که در ثبت شرکت همراه شما بوده اند در ثبت تغییرات شرکت و تنظیم انواع صورتجلسه نیز در خدمت شما خواهند بود.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.