علامت تجاری یا برند متشکل از نام، سمبل، نشانه، طرح، علامت یا مجموعه ای از آنها است که باعث متمایز شدن آن کالا از سایر محصولات و شناساندن و معرفی آن به مشتریان و القای مفهوم یا حسی به مخاطبان می گردد.بعد از آنکه علامت تجاری ثبت شد می توانید تا ده سال از علامت تجاری خود استفاده نمایید.بعد از آنکه به مدت زمان ده سال از علامت تجاری خود استفاده نمودید باید آن را طی مدت زمان 6 ماه تمدید کنید.به بیان دیگر مدت زمان اعتبار علامتی که ثبت شده است ده سال از تاریح تسلیم اظهارنامه ثبت آن است.این مدت زمان با تقاضای صاحب آن جهت دوره های پی در پی ده ساله با پرداخت هزینه های تعیین شده قابلیت تمدید شدن را دارد.ما در این مقاله می خواهیم به مطالبی درباره تمدید علامت تجاری بپردازیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تمدید علامت تجاری در کرج

همه افراد اجازه انتخاب علامتی برای محصول یا خدمات خود را دارند و یا می توانند آنها را فاقد علامت وارد بازار کنند و چنانچه فردی علامتی را برای کالا یا محصول خود تعیین کرده باشد لزومی ندارد که آن را ثبت کند و در واقع بدون ثبت علامت می تواند از آن استفاده کند. از سوی دیگر چنانچه فرد علامت خود را ثبت نکرده باشد، نمی تواند از استفاده سایرین از آن علامت ممانعت بعمل آورد بنابراین همه تاجران و شرکت های تجاری علائم خود را ثبت می کنند تا از علامت تجاری خود در مقابل کپی برداری یا کلاهبرداری حفاظت کنند.

مدت اعتبار علامت تجاری ثبت شده ،  تا 10 سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه می باشد و با انقضای این مدت، صاحب علامت می تواند درخواست تمدید انحصاری علامت را برای 10 سال دیگر کند. ( چنانچه صاحب علامت در طی مدت مقرر شده نسبت به تمدید ثبت تقاضایی ارائه ندهد، می تواند تا 6 ماه پس از انقضای اعتبار ثبت علامت، و واریز جریمه تاخیر به مقدار نصف هزینه ثبت علامت، تقاضای تمدید کند و در غیر این صورت ثبت علامت دیگر فاقد اعتبار خواهد بود)

مدارک لازم جهت تمدید علامت تجاری در کرج

مدارک لازم جهت تمدید علامت تجاری شامل موارد زیر است:

 1. تقاضای تمدید ثبت علامت تجاری مشتمل بر موارد زیر می باشد  : الف- قید شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه و علامتی که تقاضای تجدید آن شده است. ب- ذکر طبقه یا طبقات کالاها و خدماتی که جهت شناسایی آن ها علامت ثبت شده است.  ج- درج اسم و نشانی کامل صاحب علامت ثبت شده یا چنانچه نماینده قانونی (وکیل) وی تقاضا را ارائه داده است، نام و نشانی کامل وکیل
 2. مدارک شناسایی متقاضی 
 3. ارائه دست کم شش نمونه از علامت مطابق ماده 108 آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری
 4. چنانچه تقاضا را نماینده قانونی ارائه داده، مدارک نماینده قانونی . 

تمدید ثبت علامت در ادامه ثبت اصلی در دفتر به ثبت می رسد و گواهی نامه تمدید ثبت ، صادر شده به صاحب علامت یا نماینده قانونی او تحویل داده می شود.

در گواهی نامه تمدید ثبت ، متن گواهی نامه اصلی با اعمال تغییرات ضروری، و نیز مدت اعتبار و تاریخ انقضای آن درج خواهد شد.

نمونه گواهی تجدید ثبت علامت تجاری

اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی گواهی می کند که علامت شماره ( ذکر شماره ثبت علامت ضروری است) ..................... در تاریخ ........................... به نام ......................... به ثبت رسیده است.  
و در تاریخ .............................. تجدید شده، به مدت ده سال از تاریخ ................................ برای طبقه / طبقات ............................. تجدید می گردد. 
حق الثبت دریافتی ...................... ریال 
تقاضاکننده تجدید ثبت 
نام صاحب علامت اصالتاَ یا وکیل قانونی وکالتاَ
تاریخ ثبت علامت ............./............./ .....139
علامت الصاق و ممهور می شود. 
اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.