زمانی که صاحبان مشاغل علامت تجاری را برای فعالیت خود انتخاب می نمایند با رسمیت بخشیدن آن می توانند به سود دهی برسند و این نوآوری و ابتکار جدید را گسترش دهند و متمایزتر از محصولات و کالاهای مشابه در بازار شناسایی شوند.

بهتر است به منظور به ثبت رساندن علامت های تجاری علامت را در زمینه ای به ثبت برسانید که در آن حیطه دربردارنده مجوز فعالیت باشید. در صورتی که علامت به صورت حروف غیرفارسی (لاتین) می باشد بایستی کارت بازرگانی اخذ نمایید.

بیشتر شرکت ها و کارخانه ها دربردارنده برند یا لوگو مشخصی می باشند که برروی کالاهایی که تولید و به بازار عرضه شده اند قید می گردد.به بیانی دیگر می توان این چنین تبیین کرد که یک شرکت یا موسسه با عنایت به برندی که دارد معرفی و شناخته می گردد به همین منظور بعد از ان که شرکت ها ثبت شدند به منظور معرفی و شناخته شدن دربازاربایستی برندی مخصوصی را داشته باشند و به منظور به ثبت رساندن برند مبادرت نمایند.

در حقیقت مخاطب با مشاهده،شنیدن،حس کردن و یا هرنوع ارتباطی با برند به شکل ذهنی،دیداری،شنیداری صفت ها و خصوصیات های آن را در ذهن و قلب خود یادآور می نماید.برند دربردارنده تمامی احساس ها،خصوصیات ها،ویژگی ها و مفاهیمی می باشد که به یک نام محدود شده است.

ثبت لوگو

به منظور نقل و انتقال و به ثبت رساندن برند خود با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نکاتی در خصوص ثبت لوگو

به صورت کلی برند یا علامت تجاری نشان و یا لوگویی می باشد که کالاها ،تولیدات و خدماتی را که توسط بازرگانان و یا شرکت های دیگر تولید و به بازار عرضه شده اند و شبیه کالاها و یا خدمات دیگر می باشند را متمایز می نماید، از نظر تعریف قانونی برند و یا علامت تجاری هر نشان قابل دیدنی  و یا  قابل مشاهده ای می باشد که کالا ها و خدمات اشخاص حقیقی را از یکدیگر متمایز می نماید، که در حقیقت ثبت لوگو یک متعهد تشخیص محصولات از یکدیگر به وسیله مشتریان در هنگام  خرید می باشد و کارگزاری مهم در بازاریابی و به دست آوردن معروفیت ومشهوریت شرکت ها می شوند که به منظور تنظیم نمودن موافقت نامه های اعطای نمایندگی از الزامات و ضروریات می باشد و در اصل مثل یک ستون محکم می ماند که سبب رشد و توسعه  کسب وکار و فعالیت می گردد  و یک محرک در شرکت ها  به منظور سرمایه گذاری در عرصه  بهتر سازی کیفیت محصولات و خدمات آن ها  می باشد ، شرکتی که دربردارنده  برند باشد و در حقیقت  برند را به منظور خود دریافت نموده باشد این امکان برای او فراهم شده است تا بنواند از وام و تسهیلات آن هم استعمال نماید .

در دنیای امروز بیشتر مشاغل به این موضوع پی برده اند که دربرداشتن برندی که دارای اعتبار می باشد نقش مهمی در تفکیک و تمییز محصولاتشان از محصولات رقیب های دیگر دارد اما به حمایت از برند پی نبرده اند بعد از آن که برند به ثبت رسید شخص حقیقی و حقوقی نسبت به برند حق انحصاری پی برده اند که همین مجوز سبب می گردد که رقیبان با برند متشابه و یا کالای تقلبی صاحب آن نگردند که این برند به طور تقریبی از تاریخ ارائه برند به مدت زمان ده سال از اعتبار قانونی برخوددار باشد.

برند قادر می باشد دربرگیرنده مواردی مانند واژه،حرف ،عدد،نقش،رنگ،تصویر و یا ترکیب شده ای از این موارد باشد که در برخی از کشورها شعارهای تبلیغاتی هم برند شمرده می شوند ولی برند هایی که سبب گمراهی و کج روی مشتری می باشند قابلیت به ثبت رسیدن را ندارند و غیر قابل ثبت می باشند و باعث منحرف شدن مشتریان نسبت به مبدا جغرافیایی کالا می شوند.

به عنوان مثال واژه اول آن استعمال گردیده است و تنها  پسوند دچار تغییراتی شده است و یا برندهایی که  با قوانین نظم عمومی  اخلاقی و عرف جامعه و حتی با هنجارهای یک جامعه مغایرت و مطابقت نداشته باشد. به منظور ثبت برند و علامت تجاری ارائه اظهار نامه  از روش  فایل الکترونیکی صورت می پذیرد و درخواست کنندگان قادر می باشند به منظور این امر با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی آراکس در ارتباط باشند تا مشاوران  و کارشناسان با ارائه اطلاعاتی که دربردارند آن ها را در این امر یاری نمایند.

طبقه های علامت های تجاری به شرح ذیل می باشد:

 1. مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع.
 2. ترکیبات سفید کننده و مواد شستشوی لباس.
 3. مواد دارویی و بهداشتی.
 4. آلات و ابزار جراحی.
 5. دستگاه های روشنایی.
 6. دستگاه های حمل و نقل زمینی ،هوایی،دریایی.

موارد قابل توجه در  ثبت لوگو

ارائه خدمات طراحی لوگو و آرم ، تاییدیه و ثبت برند و نام تجاری در موسسه حقوقی آراکس انجام می گیرد.

علامتی که مانند یا شبیه علامتی باشد که در گذشته به ثبت رسیده است.

علامتی که با شئونات جمهوری اسلامی ایران و نظم عمومی  مطابقت نداشته باشد و با آن در تضاد باشد.

علامت هایی که دربردارنده نشانه ها و علامت هایی جغرافیایی باشد قابلیت ثبت را ندارند زیرا سبب گمراهی مشتری و مصرف کننده می شود و آن را نسبت به منشا و کیفیت محصولات گمراه و منحرف می نماید.

علامت  یا برندی که معروف و مشهور و شناخته گردیده باشد.

علامتی که دربردارنده اسم های مقدس و متبرکه باشد.

علامتی که دربردارنده  نمادها یا نشان های  کشوری ، لشکری و دولتی اعم از  نشان نظامی، پرچم ، علائم دولتی و بین المللی، باستانی ، نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور باشد قابلیت به ثبت رسیدن را ندارد.

علامتی که وصف کننده کیفیت و مرغوبیت کالا باشد.

علامتی که ، دربردارنده  اسامی، عنوان ها و اصطلاحات غیر فارسی(لاتین) باشد .

تقاضای اسمی که  دربردارنده  اسم نامداران باشد .

برندی که طبق  امنیت ملی نباشد.

علامتی که با ماده 21 قانون پشتیبانی از حقوق مولفان و با انصاف و هنرمندان مغایرت داشته باشد یا در تضاد باشد.

علامتی که، شامل شرایط و ضوابط ثبت لوگو ، آرم وعلامت های تجاری نمی باشد و یا با عنایت به نوع کالا به صورت عام و بدون صفت مشخصه باشد.

استفاده نمودن از نام، نام خانوادگی اشخاص ثالث به عنوان علامت تجارتی ممنوع می باشد.

در صورتی که اظهارنامه ای مبنی بر درخواست ثبت مانند یا شبیه علامت مورد درخواست شما  قبل تر و مقدم از شما ثبت شده باشد.

مدارک لازم جهت ثبت لوگو

مدارک لازم به منظور ثبت علامت تجاری به شرح ذیل می باشد:

شخص حقیقی:

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. کارت ملی ارائه گردد.
 3. در صورتی که از حروف غیر فارسی استفاده شده باشد رونوشت کارت بازرگانی ارائه گردد.
 4. رونوشت  مجوز فعالیت  اعم از جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرنوع  گواهی فعالیتی که از اداره های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد بایستی ارائه گردد.

شخص حقوقی:

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روز نامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد. از آخرین تغییرات شرکت نبایستی بیشتر از دو سال سپری شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرنوع  گواهی فعالیتی که از اداره های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد.
 5. در صورتی که از حروف غیر فارسی  استعمال گردیده باشد کارت بازرگانی بایستی ارائه گردد.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد ثبت لوگو و نام تجاری دارید می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

البته این نکته را متذکر شد که مراحل ثبت لوگو همانند مراحل ثبت برندمی باشد جهت مطالعه بیشتر در اینمورد به مقاله آن مراجعه نمایید .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.