ما در این مقاله برآنیم تا در مورد ثبت اختراع در کرج مطالبی را به متقاضیانی که می خواهند اختراع خود را ثبت کنند ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

همواره همه ی افراد این سوال برای شان پیش می آید که به چه چیزی اختراع گفته می شود؟ در واقع اختراع به هر ایده، فکر خلاقانه که دارای نوآوری باشد گفته می شود.

اما بیاییم این را در نظر بگیریم که در سطح شهر کرج و استان البرز افراد زیادی باشند که دارای ایده های خلاقانه ی زیادی هستند و میخواهند ثبت اختراع در کرج داشته باشند. آیا هر ایده ای را میتوان تحت عنوان ثبت اختراع در کرج بررسی نمود؟

کدام اختراع را در کرج میتوان ثبت نمود؟

گروه ثبتی آراکس سعی بر این دارد بطور تخصصی در این زمینه با شما عزیزان صحبت نماید. برای اینکه ثبت اختراع داشته باشیم، باید اولین چیزی که مد نظر میگیریم این باشد که آیا قبلا ایده ی ما ثبت گردیده است یا خیر! چه در ایران و چه در کشور دیگری. بعد از آن باید سوابق قبلی اختراع یا به زبان ساده تر نمونه های قبلی از دستگاه یا مکانیزم را بررسی نماییم.

اگر ایده ی شما یک دستگاهی ست که قبلا اختراع شده است آیا دستگاه جدید شما مزیت برتری نسبت به قبل دارد یا خیر؟ پس از آن میتوان در مورد ثبت اختراع در کرج واضح تر بررسی نمود. با مشاوران گروه ثبتی آراکس در شهر کرج به عنوان برترین گروه ثبت اختراع در کرج در تماس باشید.

چرا گروه ثبتی آراکس را برای ثبت اختراع در کرج انتخاب کنیم؟

گروه ثبت آراکس در شهر کرج با سالها تجربه کاری تخصصی در زمینه ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی میتواند در ابتدا مشاوره دقیق از اینکه آیا اختراع شما قابل ثبت است یا خیر، به شما بدهد. پس از آن نحوه نگارش توصیف نامه و ادعانامه و نقشه های شما برای ثبت اختراع را برای شما بیان خواهد نمود. و در تمامی مراحل ثبت اختراع در کنار شما خواهد بود.

شهر کرج بعنوان مرکز استان البرز که به تازگی استان گردیده است، دارای پتانسیل بسیار بالایی می باشد. در استان البرز بواسطه نوظهور بودن استان و وجود فرصتهای بسیار زیادی که در سراسر استان وجود دارد، برای پیشرفت بهتر، مسئولین حمایتهای بسیاری را در اختیار شما قرار خواهند داد

گروه ثبتی آراکس مشاور ایمن شما در خصوص ثبت اختراع در کرج می باشد.

لزوم ثبت اختراع در کرج 

وقتی یک اختراع در کرج به ثبت می رسد، قانون حق انحصاری استفاده از مزایای آن را به شما می دهد و این شما هستید که میتوانید برای آن برنامه ریزی نمایید. شما میتوانید آن را تولید کنید و یا به دنبال یک سرمایه گذار باشید.

مزایای ثبت اختراع چیست؟

به طور کلی ثبت اختراع و ثبت اختراع در کرج به شکل خاص دارای امتیازات زیر است : امتیاز تصمیم گیری در بازار بدست آمدن سود بالاتر ایجاد موقعیت واگذاری اختراع ثبت شرکت دانش بنیان و فراهم شدن وام و تسهیلات عدم استفاده دیگران بواسطه ثبت اختراع در کرج حمایت قانون پس از ثبت اختراع در کرج

مدارک لازم جهت ثبت اختراع در کرج 

 • انتخاب یک عنوان مناسب برای اختراع
 • تنظیم توصیف اختراع با همکاری گروه ثبتی آراکس
 • تنظیم ادعا نامه با همکاری گروه ثبتی آراکس
 • تنظیم نقشه یا گراف مکانیزم اختراع
 • مدارک شناسایی مخترع
 • مدارک شناسایی صاحب امتیاز اختراع در صورت لزوم

مراحل ثبت اختراع در کرج

الف ) ارائه مدارک لازم برای اشخاص حقیقی و حقوقی

مدارک ثبت اظهارنامه اختراع برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد .

ب) طی کردن مراحل ثبت اظهارنامه اختراع

در صورتی که بتوانید از حق انحصاری اختراع بهره مند شوید و مورد حمایت قانونی قرار گیرد برای شروع ثبت اظهارنامه را می بایست تنظیم کنید .در این صورت می توانید جهت راهنمایی های لازم با موسسه پایش تماس گرفته شود.  

ج ) زمان تعیین شده جهت ثبت اختراع 

در حقیقت تعیین زمان ثبت اختراع ، بستگی به میزان پرونده های موجود در اداره مالکیت معنوی دارد و همچنین به نوع طرح ارائه داده شده حدود زمان 45 تا 50 روز طی می کشد . بعد از به ثبت رسیدن در متن آگهی روزنامه ثبت اطلاع رسانی می باشد . می توان عمر مفید اختراع را حداکثر 20 سال در نظر گرفت.

د ) پرداخت هزینه ثبت اختراع

هزینه های ثبت با توجه به طرح اختراع قابل تغییر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های ثبت اختراع می توان با کارشناسان موسسه پایش تماس گرفت .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.