شرکت بازرگانی چیست؟

عموما به شرکت هایی که به امر بازرگانی یعنی صادرات و واردات کالا، فروش ،توزیع و پخش کالا می پردازند، شرکتهای بازرگانی گفته می شود.برای همین باید در موضوع فعالیت آن ها مواردی مانند خرید و فروش، صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی، ترخیص کالا از گمرکات و ..... درج گردد.

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

گروه ثبتی آراکس با توجه به این موضوع بطور اختصاصی توانسته است در زمینه ثبت شرکت بازرگانی در کرج و سایر شهرهای اطراف مانند هشتگرد، نظرآباد، فردیس و شهریار فعالیت گسترده ای نماید.

استان البرز با داشتن فرودگاه پیام ( که بین مهرشهر کرج و ماهدشت قرار گرفته است ) که فقط مخصوص ترابری ست و مشغول امور مسافربری نمی باشد ( از نظر کاری تک بعدی، بنابراین بسیار عالی ست) باعث ایجاد قطبی از نظر بازرگانان گردیده است.

لزوم ثبت شرکت بازرگانی در کرج

بیشتر اشخاصی که بصورت شخصی مشغول به امر صادرات و واردات در کرج هستند، برای اینکه بتوانند به کسب و کارشان اعتبار بیشتری بدهند، نیازمند ثبت شرکت بازرگانی در کرج هستند.

خیلی از برندهای معروف دنیا مسلما شرکتهای بازرگانی کرج را به اشخاص حقیقی ارجحتر میدانند. علاوه بر این مسئله، خیلی از اشخاصی که بصورت حقیقی به دنبال اخذ کارت بازرگانی در کرج بودند، میدانند که اتاق بازرگانی استان البرز بیشتر ترجیح میدهند به شرکتهای بازرگانی در کرج کارت بازرگانی بدهند.

مزایای ثبت شرکت بازرگانی در کرج

 وقتی فعالیت در عرصه ی تجارت به صورت شرکت باشد همه ی کارهای تجاری شرکت به صورت رسمی و قانونی می باشد و دارای اعتبار بیشتری می شود وقتی فعالیت تحت عنوان شرکت باشد قانون بری آن امتیازاتی را در نظر گرفته است این امتیازها اعم از دریافت وام و حمایت هایی که از اشخاص حقوقی می نمایند سبب اعتماد و اطمینان خاطر شرکت ها به منظور فعالیت با امنیت بالا و بیشتر نسبت به فعالیت های شخصی می شود.هم چنین با به ثبت رسانیدن شرکت می توان در مناقصه ها و مزایده ها شرکت نمود که سبب سود آوری بیشتر برای شرکت و شخص می شود.هم چنین با ثبت شرکت قراردادهایی که میان آن ها بسته می شود به صورت رسمی و قانونی می باشد و یچ کدام یک از شرکا نمی توانند از وجود اساسنامه و شرکتنامه که از اسناد مهم شرکت می باشند اظهار بی اطلاعی کنند.

شرایط ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص در کرج

 1.  شرکت بازرگانی حداقل از 3 نفر عضو+ 2 نفر بازرس تشکیل می شود.
 2. حداقل  35 درصد سرمایه باید به صورت نقدی پرداخت شود.
 3. حداقل سرمایه 1.000.000ریال می باشد.
 4. حداقل سن مدیر عامل شرکت باید 23 سال باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص در کرج

 1. رونوشت مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) ارائه گردد.
 2.  اقرارنامه امضا گردد.
 3. اصل گواهی عدم سوپیشینه ارائه گردد.
 4.  در صورت مجوزی بودن موضوع مجوز اخذ گردد.
 5. در صورتی که امور توسط وکیل انجام می شود وکالت نامه بنام وکیل تنظیم گردد.

شرایط ثبت شرکت بازرگانی بامسئولیت محدود در کرج

 1.  حداقل 2 نفر عضو برای ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود الزامی است.
 2. حداقل سرمایه 1.000.000 ریال می باشد.
 3.  کل سرمایه تعهد با پرداخت گردد.
 4. حداقل سن مدیر عامل شرکت باید 23 سال باشد.

مدارک ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود در کرج

 1. رونوشت مدارک شناسایی(رونوشت شناسنامه و کارت ملی) ارائه گردد.
 2.  گواهی عدم سوء پیشینه ارائه گردد.
 3.  اقرارنامه امضا گردد.

مراحل ثبت شرکت بازرگانی در کرج

برای ثبت شرکت بازرگانی در کرج نخست باید وارد سامانه اداره ثبت شرکتها به آدرس www.sherkat.ssa.ir شده ، مراحل را به ترتیب و هم چنین با ارسال و بارگذاری مدارک انجام دهید.

اولین مرحله نوع شخصیت خود را مشخص کنید شخصیت متقاضی حقیقی است و یا حقوقی . اطلاعات هویتی از جمله مشخصات شناسنامه و کارت ملی را وارد نمایید . اطلاعات بعدی از جمله سرمایه شرکت ،افراد را وارد نمایید .نسبت به پیشنهاد نام شخصیت حقوقی (انتخاب نام شرکت)مورد نظر اقدام نمایید. 

در قسمت اسامی درخواستی،پنج نام را به ترتیب اولویت وارد کنید.جهت انتخاب نام،نام هایی را انتخاب کنید که:

 1. خارجی نباشد.
 2.  قبلاَ به ثبت نرسیده باشد.
 3. دارای معنا و مفهوم باشد.
 4.  با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد.

یک دور اطلاعات وارد شده را بررسی نمایید در صورتی که همه موارد صحیح وارد شده گزینه پذیرش نهایی را کلیک نمایید.

اطلاعات و مدارک را کامل وارد و ارسال کرده اید این اطلاعات توسط کارشناسان بررسی می شود . در صورتی که این اطلاعات نواقصی داشته باشد ابلاغیه ای در سامانه برای متقاضی ارسال می گردد و باید این نواقص را رفع کرد . در صورتی که نقصی نباشد اطلاعات را تایید می کنند.
چنانچه مطالب تایید شده بود، در گام بعدی نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال نمایید .پس از ارسال پستی،شماره مرسوله از طریق سامانه وارد پرونده می شود.

با ارسال مدارک،اگر مدارک تقدیمی کامل بود و نقصی نداشت کارشناس مربوطه مدارک را  به قسمت ثبت دفاتر ثبت شرکت ها تحویل و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و درج آن بر روی اظهارنامه نسبت به اخذ امضاء از متقاضی اقدام خواهد کرد.

یک نسخه از مدارک در بایگانی اداره ثبت نگاهداری و نسخه دیگر از مدارک بعد از مهر شدن تحویل متقاضی می شود.سپس کارشناس مربوطه، پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده،جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد.

در این مرحله باید برای واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق اینترنتی و غیر حضوری جهت درج در روزنامه اقدام نمایید. درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران آخرین مرحله جهت ثبت شرکت می باشد.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی آراکس در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.