از دیدگاه موسسه آراکس اولین و مهمترین قدم انتخاب مشاور کاردان در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند می باشد. و چرا آراکس را برای این منظور باید انتخاب نمود ؟ ثبت شرکت آراکس یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات ثبتی است. کارشناسان تخصصی این موسسه یکی از ارکان مهم ما برای تبدیل شدن به بهترین ثبت شرکت  می باشند. عمده تفاوت ما با الباقی موسسات داشتن نظم در کنار تخصص کافی ست. برای فعالان عرصه اقتصاد لزوم ثبت شرکت توسط متخصصین ذیربط بسیار حائز اهمیت است.  

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص شرکتی است که تمام سرمایه آن توسط مؤسسین تأمین گردیده است. چون تشکیل شرکت های سهامی عام با تشریفاتی که ذکر شد طولانی است ، مواد اصلاحی قانون تجارت برای امور ساده تری که طبعاً شرکاء کمتری دارد یک نوع شرکت سهامی مقرر شده داشته که به شرح فوق شرکت سهامی خاص نامیده می شود . در این قبیل شرکت ها ، صدور اعلامیه پذیره نویسی وجود ندارد.

تمام سرمایه از مؤسسین تعهد و اقلاً سی و پنج درصد آن در یکی از بانک ها به نام شرکت در حال تأسیس در حساب مخصوصی سپرده می شود. سرمایه شرکت سهامی خاص نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد.

در صورتی که به عللی سرمایه شرکت تقلیل پیدا کند همان طور که قبلاً گفته شد باید شرکای در ظرف یک سال آن را جبران کنند و الا شرکت را به نوع دیگری از شرکت ها از قبیل با مسئولیت محدود یا تضامنی تبدیل نمایند.

در نام شرکت باید کلمه خاص قبل از ذکر نام شرکت و یا بعد از آن بلافاصله اضافه شود مانند شرکت سهامی خاص الوند یا شرکت سهامی دماوند خاص و قید کلمه خاص باید در تمام نوشته های شرکت تصریحاً معلوم باشد . زیرا این نوع شرکت ها در حقیقت یک قسم شرکت سهامی خانوادگی و خصوصی است که مراجعه کنندگان باید اطلاع داشته باشند.

ویژگی های ثبت شرکت سهامی خاص

ویژگی های ثبت شرکت سهامی خاص عبارت است از :

 • در نام شرکت سهامی خاص باید قبل از اسم شرکت یا بعد از آن کلمه خاص اضافه شود و این کلمه در همه ی نوشته های شرکت و آگهی ها باید رعایت شود.
 • سرمایه شرکت سهامی خاص به وسیله ی خود مؤسسین فراهم می گردد و مجوز صدور اعلامیه پذیره نویسی را ندارند.
 • در شرکت سهامی خاص سرمایه شرکت حداقل باید یک میلیون ریال باشد.
 • در شرکت سهامی خاص هیئت مدیره شرکت سهامی خاص باید حداقل ۵ نفر باشد.
 • در شرکت سهامی خاص حق انتشار اوراق قرضه وجود ندارد.
 • شرکت سهامی خاص قادر نمی باشد سهام خود را برای پذیره نویسی یا فروش در بورس اوراق بهادار یا توسط بانک ها عرضه نماید یا با انتشار آگهی و اطلاعیه یا هر نوع اقدام تبلیغاتی برای فروش سهام خود اقدام نماید.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

1. زمینه های فعالیت

_زمینه فعالیت ارائه کلیه خدمات حقوقی، تنظیم قراردادهای تجاری، ثبت نام و علائم تجاری و ثبت برند، ثبت شرکت ، ثبت موسسه، ثبت تغییرات شرکت، ثبت کنسرسیوم، ثبت جوینت ونچر، ثبت طرح صنعتی، ثبت اختراع، حمایت و طرح دعوی علیه اشخاص که از برندهای ثبت شده سوئ استفادهمی کنند، ابطال گواهینامه نسبت علائم تجاری که به صورت متقلبانه به ثبت رسیده اند، ثبت و اعمال انواع تغییرات شرکتها در خصوص افزایش سرمایه، تغییر و تعیین اعضای هیئت مدیره و سایر تغییرات و تصمیمات خدمات اداره شامل اخذ جواز تاسیس صنایع، تدوین طرح توجیهی، تشکیل پرونده مالیاتی، اخذ کد اقتصادی و ده ها خدمات تخصصی حقوقی و ثبتی.

2. فن آوری های مورد استفاده

استفاده از سیستم CRM  هوشمند تهیه شده توسط تیم IT موسسه حقوقی آراکس و اتوماسیون وپورتال اختصاصی ثبتی و حقوقی و خدمات اداری.

3. اصول اخلاقی

کلیه کارکنان این موسسه تمام تلاش خود را در جهت پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای نموده و کلیه شئونات اخلاق فردی و اجتماعی را در قالب وقت شناسی، وظیفه شناسی، آراستگی ظاهر، حذف تشریفات زائد، شفافیت در اطلاع رسانی، صداقت و امانتداری رعایت می نمایند.

4. توجه به نیاز و نظرات مشتریان و جامعه

دپارتمان تحقیق و پژوهش بازار پس از چند ماه در شرکت ایجاد گردید که وظیفه این دپارتمان بررسی انتقادات و پیشنهادات مشتریان و اصلاح و آموزش سیستم مدیریتی پرسنل شرکت است که علاوه بر این، نیازها و معضلات حقوقی و ثبتی اشخاص ایرانی و خارجی در محدوده کشوری جمهوری اسلامی ایران را بررسی و برای حل این معضلات به مدیریت پیشنهاد می دهد.

5. توجه به افزایش توانمندی کارکنان

برای ایجاد محیط شاد همراه با تخصص و پشتکارکلیه پرسنل و مدیران شرکت ازکلاسهای آموزشی که به صورت منظم هر هفته برگزار می شود استفاده می کنند. این کلاسها تخصص پرسنل و مدیران را به روز نگه می دارد، علاوه بر اینکه در زمینه روابط عمومی و نحوه برخورد با مشتریان نتایج شگفت انگیزی داشته است.

6. استراتژی موسسه

محیطی آرام برای حضور مشتری فراهم آوردیم تا پس از انعقاد قرارداد و تکمیل مدارک از سوی کارفرما جهت به سرانجام رساندن پرونده مشتریان نیازی به حضور چند باره ایشان نباشد. هزینه خدماتمان را همچنان استاندارد و طبق تعرفه نگه داریم و تمرکز بر این خواهیم داشت که آگاهی و هماهنگی مشتریان از پرونده های سپرده شده هم چنان با پیشرفت تکنولوژی به روزتر شود و پذیرایی از مشتریان VIP  فعال تر گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص

 • ارائه دو رونوشت از اظهارنامه  کامل شده.
 • ارائه دو رونوشت از اساسنامه کامل شده.
 • تکميل و ارائه فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام های پيشنهادی.
 • ارائه اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمايه تعهدی.
 • ارائه اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردی که ثبت موضوع به مجوز نياز داشته باشد.
 • ارائه رونوشت برابر با اصل مدارک احراز هويت سهامداران، مديران و بازرسان.
 • ارائه اصل گواهی عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیأت مديره، مديرعامل و بازرسان.
 • ارائه دو رونوشت از صورتجلسه مجمع عمومی موسسين.
 • ارائه دو رونوشت از صورتجلسه هيأت مديره تکميل شده.
 • ارائه اصل وکالتنامه وکيل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

همه ی اشخاص قادر می باشند با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir  تقاضای ثبت و تاسیس شرکت سهامی خود را ثبت کنند.برای ثبت شرکت سهامی خاص در مرحله اول شما بایستی اطلاعاتی از جمله اطلاعات متقاضی، نام شرکت، موضوع شرکت، آدرس دفتر مرکزی شرکت، سرمایه اولیه شرکت، اشخاص شرکت، سهام و سرمایه هر شخص، سمت اشخاص، ارتباط بین اشخاص، شعب شرکت، روزنامه و سال مالی، متن صورتجلسه، درج متن اظهارنامه و اساسنامه شرکت، را وارد نمایید. پس از درج اطلاعاتی که در سامانه از شما خواسته شده است بایستی منتظر باشید تا کارشناس مربوطه اطلاعات شما را بررسی و ارزیابی نماید درصورتی که در اطلاعات وارد شده هیچ گونه نقص و اشکالی وجود نداشته باشد باید با توجه به تقاضای اداره ثبت شرکت ها مدارک را به این اداره ارسال کنید. در این مرحله شما بایستی یک پرینت از برگه های چاپی در سامانه تهیه کنید و ذیل آن را همه ی اعضای شرکت امضا کنند پس از آن باید از طریق پست مدارک لازم را به صورت سفارشی به آدرسی که در تاییدیه پذیرش قید شده است ارسال کنید. بعد از ارسال مدارک باید در سامانه اداره ثبت شرکت ها شماره مرسوله را وارد کنید. در صورتی که در مدارک ارائه شده هیچ گونه نقص و اشکالی وجود نداشته باشد کارشناس مربوطه به منظور تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام می نماید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.