وقتی که تولیدکننده و یا طراح یک محصول را طراحی و آماده مینماید، همواره این نگرانی را دارد که مبادا طراحی یا محصول را شخص دیگری تولید نماید و محصول او توسط دیگران به بازار عرضه گردد. بنابراین قانون گذار برای حمایت از طرح های شما گزینه ی ثبت طرح صنعتی را در اداره ماکیت صنعتی و فکری بوجود آورده است.

ثبت طرح صنعتی در کرج باعث حمایت قانون از شما در استان البرز و سراسر ایران میگردد. تنها با ثبت طرح صنعتی خود، میتوانید با خیالی آسوده اقدام به تولید و طراحی محصولات متنوع نمایید.

مشاوران و کارشناسان گروه ثبتی آراکس در شهر کرج و دیگر شهرهای ایران پاسخگو سوالات شما عزیزان می باشند وبالا بردن کيفيت کارهاي ارائه شده ، امري نيست که به طور اتفاقي حاصل گردد. نگرشي که به شهادت آنچه انجام گرفته است براي گروه ثبتی آراکس تخصص و براي مشتريان آن رضايت را به همراه داشته است .

در سریعترین زمان و زیر نظر کارشناسان با تجربه ثبت شرکت در کرج را به گروه ثبتی آراکس بسپارید هم اکنون تماس بگیرید

اميد است که از تجربه و تخصصمان براي يافتن بهترين نتيجه بهره گيريم. ، گروه آراکس در زمينه کليه خدمات ثبتی ذيل آماده ارائه خدمات ميباشد ، کليه خدمات به صورت موردي و يا قرارداد مشاوره ، طراحي و اجرا قابل ارائه ميباشد. ثبت شرکت در تمام نقاط ایران ، ثبت برند و اختراع ، ثبت تغییرات ، جواز صنایع ، طرح صنعتی ، اخذ گرید و رتبه بندی ... شما را تنها نمي گذاريم ... 

ثبت طرح صنعتی در کرج به چه صورت است؟

ابتدا باید توضیحی مختصری در مورد ثبت طرح صنعتی در کرج دهیم. به زبانی ساده، طرح صنعتی معمولا به شکل و ظاهر یک کالا گفته میشود اما به زبان مالکیت فکری طرح صنعتی خصوصیات مربوط به شکل و ساختار، و یا نقش و تزئینات به کار رفته در یک کالا به واسطه یک فرایند صنعتی است که در کالای خاتمه یافته ایجاد چشم نوازی و جذابیت کند.

لزوم ثبت طرح صنعتی در کرج 

اولین لازمه ی ثبت طرح صنعتی در استان البرز حمایت دولت از آن است. هرگاه یک طرح صنعتی در شهر کرج به ثبت میرسد، مالک آن از حق انحصاری جلوگیری از نسخه برداری غیرمجاز یا تقلید توسط شخص ثالث برخوردار می گردد. و این امر باعث میشود در مقابل افراد دیگر از ساخت، عرضه، واردات، صادرات یا فروش هر محصولی که طرح در آن به کار رفته یا در آن گنجانده شده است حمایت نمایید.

مدارک لازم به جهت ثبت طرح صنعتی در کرج 

 • تکميل دونسخه اظهارنامه طرح صنعتي؛
 • مدارک هویتی متقاضی

الف) اشخاص حقيقي: کپي شناسنامه و کپي کارت ملي
ب) اشخاص حقوقي: آخرين روزنامه رسمي دليل مديريت کپي شناسنامه و کارت ملي صاحبان امضاء

 • مدارك نماينده قانوني: درصورتي که تقاضا توسط نماينده قانوني (وکيل، دارنده يا دارندگان حق امضا براي اشخاص حقوقي و ...) به عمل آيد مدارک آن ضميمه گردد.
 • مدارک هويت طراح: ارائه کپي شناسنامه و کارت ملي طراح

اگر طرح صنعتي دو بعدي باشد، پنج نمونه از شكل يا تصوير گرافيكي يا پنج نمونه از طرح ترسيم شده؛
اگر طرح صنعتي سه بعدي باشد، پنج نمونه از شكل يا تصوير گرافيكي يا پنج نمونه از طرح ترسيم شده از تمامي جوانب طرح موردتقاضا؛
در طرح صنعتي سه بعدي، مرجع ثبت مي‌تواند ماكتي از آن را به همراه اظهارنامه درخواست نمايد. اندازه ماكتي كه متقاضي از مدل طرح خود ارائه مي‌دهد، بايد حداكثر 20×20×20 سانتي متر و وزن آن حداكثر 2 كيلوگرم و از ماده‌اي بادوام و غيرفاسد شدني باشد.
درصورتيکه متقاضي بخواهد طرح مورد درخواست وي منتشر نگردد، همراه مدارک درخواست كتبي مبني بر تأخير انتشار آگهي ثبت طرح صنعتي با تعيين مدت تأخير (حداکثر يک سال)

 • چنانچه طراح مالک نباشد و همچنين نخواهد نام وي در مدارک و آگهي طرح صنعتي قيد شود بايد درخواست كتبي مبني بر عدم ذكر نام خود را ضميمه نمايد.
 • رسيد مربوط به پرداخت هزينه هاي قانوني

الف) هزينه اظهارنامه اشخاص حقيقي مبلغ 50.000ريال براي اشخاص حقوقي 150.000ريال 
ب) معادل ارزي کليه هزينه ها و تعرفه اي ثبتي علامت بر مبناي فرانک سوئيس مي بايست به شماره حساب ارزي 740001 نزد بانک ملي- شعبه عباس آبادغربي(803) به نام خدمات ثبتي اداره کل مالکيت صنعتي واريزگردد.

استفاده از حق تقدم :درصورتي که متقاضي يا متقاضيان ثبت بخواهند به استناد تقاضاي ثبت يا ثبت خارج ازکشور از مزاياي حق تقدم (حداکثر6ماه) استفاده نمايند مي بايست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسليم اظهارنامه يا حداکثر ظرف 15روز از آن تاريخ تسليم کنند.

مراحل ثبت طرح صنعتی

برای ثبت طرح صنعتی نخست باید به پایگاه اینترنتی اداره ثبت طرح های صنعتی وارد شوید سپس اظهارنامه اینترنتی را کامل کنید سپس کارشناس مربوطه اظهارنامه را به منظور تایید طرح و نداشتن ایراد و اشکال بررسی می کند در صورت عدم وجود ایراد و اشکال ابلاغیه پذیرش صادر می شود پس از آن متقاضی به منظور تشکیل پرونده فیزیکی در اداره ثبت طرح های صنعتی مبادرت می کند پس از آن باید هزینه های ثبتی قانونی پرداخت شود پس از آن شماره ثبت طرح صنعتی دریافت می شود و سپس به منظور چاپ در روزنامه رسمی ارسال می شود و آگهی صادر می گردد و در نهایت گواهینامه طرح صنعتی از راه اداره ثبت طرح صنعتی اخذ می گردد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.