ثبت علامت تجاری و لوگو از ابزار اساسی تجارت می باشد زیرا با ثبت آن مشتری شما را در بین رقبا تشخیص داده و محصول یا خدمات مورد نظرشان را از بین دیگر کالاها یا خدمات مشابه تشخیص دهد. با ثبت علامت تجاری و لوگو  مورد نظرتان قدمی بزرگ در حوزه کسب و تجارت بردارید.

کارشناسان مجرب آراکس آماده همیاری شما در زمینه ثبت برند در کرج می باشند. هم اکنون می توانید تماس بگیرید

مزایای ثبت علامت تجاری 

 • تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند
 • شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 • ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 • اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 • جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
 • برای دریافت وام مفید باشند.

دلایل ثبت علامت تجاری ولوگو

در بازار تجارت امروزی برای داشتن تمایز و پیشی گرفتن از رقبا در حوزه کسب و کار باید علامت تجاری و لوگویی داشت که شاید تا سال های طولانی محصول و یا خدمات مشخص شما را مشتریان تشخیص داده و آن را از بین نمونه های مشابه بتوانند جدا کنند به همین منظور ثبت برند و لوگو جایگاه شما را ارتقاء می بخشد.  

مدارک لازم ثبت علامت تجاری 

شخص حقیقی

 • رونوشت شناسنامه.
 • رونوشت کارت ملی.
 • رونوشت کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)
 • رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

شخص حقوقی

 • رونوشت شناسنامه.
 • رونوشت کارت ملی.
 • رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.)
 • رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)

نکته:در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.
شایان ذکر است اسم و یا عنوانی که ماهیت یا شبوه ی استعمال از آن برخلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق نیکو باشد و یا شرایط فریب عموم را فراهم نماید قادر نمی باشد به عنوان یک اسم تجاری استفاده شود و غیرقانونی محسوب می شود.علاوه براین موارد در صورتی که خواهان ثابت نماید که صاحب علامت ثبت شده از آن به تنهایی و یا برخلاف ضوابط درج شده در قانون استفاده نموده و یا اجازه ی استعمال از آن را صادر نموده و یا به شیوه ای از علامت جمعی استعمال نماید و یا اجازه استعمال از آن را بدهد که سبب فریب مراکز تجاری یا عمومی نسبت به مبدا و یا هر خصوصیات مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط شود دادگاه علامت جمعی را باطل می نماید.

 

مراحل ثبت علامت تجاری 

جهت ثبت علامت تجاری خود بعداز تکمیل و آماده کردن مدارک لازمه وارد سایت اداره مالیکت صنعتی به نشانی http://iripo.ssaa.ir شده و تکمیل اظهارنامه الکترونیکی قسمت ثبت اظهارنامه علامت مراجعه نمایید .

گزینه موافق هستم را انتخاب نمایید. مراحل ثبت اظهارنامه به شما نشان داده خواهد شد. وارد قسمت اول ( ورود اطلاعات اظهارنامه) شوید.نوع اظهار نامه را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب قسمت اول افزودن مالک را انتخاب کنید. با توجه به نوع مالک حقیقی و حقوقی   مراحل را تکمیل نمایید.حتما باید به زبان فارسی باشد. سپس تقاضای  ثبت یک اظهارنامه جدید را دارم ، انتخاب شود .

اطلاعات شخصیت حقوقی(شرکت) ویا حقیقی (شخصی ) و هویتی مشخصات کارت ملی و شناسنامه را  به طور کامل وارد نمایید . درقسمت ورود اطلاعات فرد ابلاغ گیرنده شماره تماس وارد شده رمز و ابلاغیه های بعدی را دریافت می کند.سپس در قسمت ورود اطلاعات وکیل اگر وکالت خود را به شخصی دیگر واگزارمی کنید گزینه وکیل دادگستری را کلیک کرده و در غیر این صورت یکی از مدیران " انتخاب می شود.

در قسمت انتخاب کالا بر حسب مجوزهای موجود: در صورت آگاهی  از شماره طبقه  کالای درخواستی عنوان " شماره کالای درخواستی را می دانم " را انتخاب کرده در غیر اینصورت گزینه دوم را انتخاب نمایید و نام محصول را از لیست نمایش داده شده وارد کرده تا طبقه مورد نظر مشخص شودانتخاب طبقه دقیق خیلی مهم می باشد .. پس از تکمیل اظهارنامه ثبت علائم به مرحله بعد یعنی اول اسکن مدارک سپس بارگزاری یا آپلود مدارک لازم می پردازیم.

نکته : اگر تعداد مدارک بیشتراز فایل های بارگزاری مشخص شده در سایت  بود گزینه " افزودن ضمائم اختیاری " را انتخاب کرده و مدارک را بارگزاری می کنیم. سپس باید به بازبینی اطلاعات وارد شده و در صورت لزوم اصلاح آنها پرداخته و اطلاعات را تایید کنید.

 در مرحله نهایی نیزباید به صورت آنلاین برای پرداخت وجه حق الثبت اقدام نمایید. پس از این مرحله شماره ثبت نام الکترونیک و رمزعبوراز طریق پیامک برای متقاضی ارسال می شود.

مراحل پس از ثبت اظهارنامه و تکمیل مراحل ثبت برند 

طی 45 روزکاریبعد از بررسی های کارشناسان سازمان مربوطه پذیرش یا رد اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری  مشخص شده و به شما اعلام می شود.

پس از رسیدگی در صورت پذیرش باید با ارسال مدارک از طریق پست به مرجع ثبت برند تشکیل پرونده انجام شده و پیگیری های لازم انجام گردد. پس از آن جهت درج آگهی اول برند ابتدا هزینه لازم واریز شده و سپس برای نوبت اول آگهی انجام می گیرد. سپس از طریق سایت یک ماه مدت زمان اعتراض نسبت به آگهی اول در نظر گرفته می شود.

• پس ازطی یک ماه از صدور روزنامه رسمی اولیه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی شده توسط شماره اظهارنامه و رمزآن مبلغ نهایی بابت گواهی ده ساله انحصاری شده برند خودرا به شکل آنلاین واریز نمایید .طی 7 الی10 روزکاری آگهی دوم صادر و وارد سایت روزنامه رسمی شده مبلغ روزنامه دوم نیز (اینترنتی) واریز می گردد. طی 10 روز کاری پس از صدور روزنامه دوم به همراه  نمونه کپی از کلیه اسناد ثبت علامت  (آگهی تقاضای ثبت اولیه و روزنامه اول و آگهی ثبت دوم و روزنامه رسمی دوم) به اداره مالکیت صنعتی مراجعه  کرده درخواست پروانه ده ساله انجام می پذیرد. پس از درخواست گواهی ده ساله ظرف 2-3روز کاری گواهی صادر می گردد.

در صورت ایجاد نقص در پرونده ثبت برند یا در اظهارنامه در صدد رفع آن با توجه به درخواست های کارشناسان اقدام کنید .در صورت مردود بودن اظهارنامه پرونده مختومه شده و بیش از آن امکان پیگیری وجود ندارد.

استفاده از حق تقدم

درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر۶ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم کنند. نسخه ای ازضوابط و شرایط استفاده ازعلامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار شناخته خواهد شد کـه آن را در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسانده باشد. که در این صورت چنانچه شخص دیگر از آن نام و نشان تجاری یا مشابه آن درخصوص کالای مورد نظر استفاده نماید تحت تعقیب کیفـری و حقوقـی قرار خواهد گرفت.

موسسه حقوقی ثبت آراکس مفتخر است اعلام نماید آماده همیاری شما عزیزان در تمامی امور ثبتی می باشد کارشناسان و وکلای مجرب آراکس در کمترین زمان و با بهترین هزینه کلیه امور ثبتی شما را مدیریت می نمایند

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.