در ابتدا این سوال پیش می آید که برند چیست ؟

برند يك نشان یا نماد مشخصی می باشد که کالا یا خدمات شما را نسبت به باقی رقبا متمایز می نماید.در تمامی تجارت های دنیا ثابت شده کسانی که علامت تجاری خود را ثبت نموده اند در بازار کسب و کار موفق تر بوده اند.

اما ثبت برند در کرج چگونه باعث موفقیت در کسب و کار ما در استان البرز می شود ؟ مراحل ثبت برند در کرج با یک نگاه اجمالی به برند های معتبر دنیا به راحتی می توان این سوال را پاسخ داد. هنگامیکه یک برند در کرج ثبت می گردد، مورد حمایت قانون قرار می گیرد و به عبارتی در استان البرز و بطور کلی سراسر ایران انحصاری می شود.

بنابراین پس از سالها تبلیغات و بازاریابی از دیدگاه مردم شناخته می شود و مورد اعتماد قرار می گیرد. این رمز موفقیت یک برند در کرج است. شهر کرج با وجود نزدیکی به شهر تهران یکی از شهرهای پر اهمیت در ایران می باشد. نزدیک بودن این شهر به تهران دلیلی بر پیشرفت نکردن این شهر نبوده است. بلکه برعکس. وجود مناطق صنعتی معروف مانند شهرک صنعتی اشتهارد و جاده مخصوص و جاده قدیم کرج که مملو از کارخانجات صنعتی می باشند، خود گواه این موضوع است.

گروه ثبت برند آراکس با سالها تجربه در امر برند سازی میتواند هزینه ثبت برند در کرج را برای شما با کمترین نرخ کاهش دهد. کافیست که یکبار در استان البرز به مجوعه ثبت برند آراکس اعتماد نمایید.

مراحل ثبت برند در کرج

می توان گفت اولین اقدام اظهارنامه ثبت برند در وب گاه اداره مالکیت صنعتی انجام شود . الزامی است اظهارنامه ثبت حتما به زبان فارسی و در 3 نسخه تهیه شده و دارای تاریخ و شماره اظهارنامه و امضای متقاضی باشد  . جهت تنظیم اظهارنامه در سایت اداره سایت مالکیت صنعتی به نکات ذیل توجه نمایید :

1) ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتیhttp://iripo.ssaa.ir

2) وارد کردن اطلاعات هویتی متقاضی از جمله مشخصات کارت ملی و شناسنامه ، نشانی کامل به همراه کدپستی ، نوع فعالیت و مشخصات کالا و یا خدماتی که در 45 طبقه موجود انتخاب شوند.

3) در صورتی که شخص متقاضی نماینده قانونی دارد اطلاعات هویتی نماینده وی وارد شود .

4) جهت ابلاغ های و پیامک های ارسالی مانند رمز و شماره اظهارنامه از طرف اداره ، وارد کردن شماره تماس همراه الزامی می باشد .

5) در کادر مورد نظر نمونه برند و علامت را و وارد نمایید .

6) توصیف و تعیین اجزاء علامت و تعیین حروف مشخص در صورتی که علامت مورد درخواست ثبت مشتمل بر حروف خاص باشد.

7) ذکر کالاها و خدماتی که علامت برای تشخیص آن ها به کار می رود،با تعیین طبقه یا طبقات درخواست شده طبق طبقه بندی بین المللی

8) در صورت درخواست می توان حق تقدم را انتخاب کرد

9) نوع فعالیت مالک علامت

10) در صورتی که علامت مشتمل بر کلمه یا کلماتی غیر از فارسی لاتین باشد ترجمه آن الزامی است . ( در صورتی که برند از حروف لاتین باشد اشخاص حقوقی الزامی ست کارت بازرگانی داشته باشند )

 11) ذکر رنگ،در صورتی که رنگ به عنوان صفت مشخصه و یا ویژگی خاص علامت باشد.

12) ذکر سه بعدی بودن علامت در صورت ثبت آن

13) تعیین ضمائم

پس از اتمام ورود اطلاعات در سامانه ، رمز 5 رقمی از طریق شماره همراه ثبت شده برای متقاضی ارسال می شود . توسط این کد می توانید بدون مراجعه به اداره مالکیت صنعتی برای پیگیری های بعدی و اطلاع از نتیجه نهایی تسلیم اظهارنامه از این کد استفاده کرد.  وارد سامانه شده و با درج کد پیگیری از روند ثبت اظهارنامه اطلاع یابید .

بعد از ثبت اظهارنامه و دریافت رمز ، اطلاعات به کارشناسان اداره ثبت مالکیت از طریق سامانه ارسال می شود . و هزینه های اظهارنامه الزاما باید پرداخت گردد .  کارشناسان بعد از بررسی ها لازمه نتایج آن را اعلام می نمایند :

 • در صورتی که نتیجه رد کردن پرونده باشد :

در دو حالت اتفاق می افتند که حالت اول وجود نقص اساسی باشد . حالت دوم ایت برند قبلا به ثبت رسیده باشد .( در نتیجه بهترین راه قبل از اقدام به ثبت استعلام گیری می باشد )

 • در صورتی که اخطاریه نقص پرونده باشد :

در این جهت این نقص قابل اصلاح باشد در مدت زمان یکماه کارشناسان به متقاضی فرصت می دهند که این نقص را اصلاح کنند .

 • در صورت موافقت با تسلیم اظهارنامه :

کارشناسان پس از بررسی های به عمل آمده با اظهارنامه و درخواست برند ارسالی موافقت می کنند . متقاضی به اداره مالکیت معنوی مراجعه کرده و اقدام به چاپ آگهی نوبت اول می کند .

مراحل پیگیری ثبت برند در کرج

ظرف دو الی سه ماه کاری زمان از طریق کارشناس رسیدگی شده و نتیجه ثبت یا رد آن مشخص می شود پس از رسیدگی در صورت ثبت تشکیل پرونده توسط وکیل گروه ثبتی آراکس انجام میگیرد.

مدارک مور نیاز ثبت برند در کرج

مدارک ثبت برند برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی متفاوت می باشد . مدارک الزاما در اشخاص حقیقی باید به نام شخص باشد و در اشخاص حقوقی و یا شرکت به نام مدیر عامل باشد .

اصل و نسخه مدارک الزامی می باشد . متقاضی گرامی بهترین کار این است که قبل از اقدام به ثبت مدارک خود را آماده و تهیه نمایید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک مورد نیاز ثبت برند تجاری در کرج می توانید به مقاله آن رجوع کنید . 

کادر تیم ثبت برند در کرج آراکس با کارشناسان مجرب شما را در ارائه مدارک مورد نیاز ثبت برند کمک می کنند . هم اکنون می توانید با تماس تلفنی راهنمایی لازم را کسب نمایید .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.