انجام فعالیت اقتصادی از راه‌های مختلفی امکان پذیر می باشد که می توان از میان آنها به ثبت شرکت اشاره کرد. شرکت ها از  انواع مختلفی تشکیل شده اند دارد که در این مقاله به شرح ثبت و تبدیل شرکت سهامی‌خاص به مسولیت محدود و یا بالعکس می پردازیم اما بهتر است نخست تعریفی درباره این دو نوع شرکت ارائه دهیم  قبل از اینکه در مورد تبدیل شرکت سهامی خاص به مسئولیت محدود بحث کنیم.

به شرکتی، شرکت سهامی‌ خاص گفته می‌شود که موسسان آن در هنگام تاسیس، سرمایه اش را تامین می‌ کنند.

به شرکتی، شرکت با مسئولیت محدود اطلاق می شود که دو یا چند نفر جهت امور تجاری تاسیس می کنند و هر یک از شرکا متناسب با میزان سرمایه خود، بدون تسهیم سرمایه به سهام ؛ مسئولیت دیون و تعهدات شرکت را به عهده دارند. 

تفاوت شرکت سهامی خاص با شرکت مسئولیت محدود در کرج

روند ثبت شرکت سهامی‌خاص با شرکت با مسئولیت محدود متفاوت است. جهت ثبت شرکت سهامی‌خاص لااقل حضور 3 نفر کافی است و لزومی به درج میزان سهام آنها در دفاتر رسمی نمی باشد در حالیکه در شرکت با مسئولیت محدود این مبلغ باید اعلام شود و در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل 35% مبلغ اعلامی باید به حساب شرکت ریخته شود در حالیکه این مورد برای شرکت با مسئولیت محدود مصداق ندارد.

تبدیل شرکت سهامی خاص به مسئولیت محدود در کرج 

تغییر نظر موسسان درباره تبدیل شرکت سهامی خاص به شرکت با مسئولیت محدود ، اتفاقی است که گهگاه رخ می دهد. انجام این کار مستلزم تشکیل مجمع فوق العاده و کسب رضایت کلیه اعضا می باشد.

سپس باید مدارک زیر به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود:  اصل صورتجلسه مجمع عمومی ‌فوق‌العاده و جلد اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود که کلیه اعضای هیأت مدیره تمام صفحات آن را امضا کرده اند بهمراه رونوشتی از مدارک شناسایی شرکای قدیمی و جدید، اصل روزنامه که آگهی دعوت شرکت مبنی بر تشکیل مجمع عمومی‌ فوق‌العاده با حد نصاب اکثریت در آن منتشر شده باشد. که تبدیل شرکت سهامی خاص به مسئولیت محدود ، پس از ثبت در دفاتر و امضاء ذیل آن توسط نماینده صورت می پذیرد.

البته امکان دارد گاهی هیأت مدیره در نظر داشته باشند  شرکت با مسئولیت محدود را به شرکت سهامی‌خاص تبدیل کنند درست مورد عکس حالت فوق الذکر.

برای انجام این کار به مدارک زیر نیاز است:

 1. دو جلد اساسنامه
 2. دو ورق اظهار نامه
 3. رونوشت شناسنامه سهامداران و بازرسان
 4. گواهی بانک مبنی بر واریز ۳۵% سرمایه تعهدی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج و ثبت شرکت سهامی خاص در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

صورتجلسه مجمع عمومی‌ موسسان و هیات مدیره

زمانی تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص در کرج صورت می پذیرد که نماینده شرکت کلیه مدارک تهیه شده را به انضمام صورت جلسات تسلیم اداره ثبت شرکت ها نموده و هزینه های قانونی را واریز نماید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دقت در ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

موسسه حقوقی آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

مشاوره آنلاین ثبت شرکت در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه ثبتی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • محمد نصیری

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.